KOSZYKÓWKA. Zaborzanin w ścisłej kadrze biało-czerwonych!

28 grudnia 2016 Autor: PNG

To bezsprzecznie największa nadzieja oświęcimskiego basketu. O kim mowa? Szymon Zapała, czyli niezwykle uzdolniony "wieżowiec" z Zaborza otrzymał powołanie na konsultację kadry narodowej koszykarzy do lat 15. Przed bożonarodzeniowymi świętami przebywał on na zajęciach w Giżycku. Po nich sztab szkoleniowy wybrał ścisłą reprezentację biało-czerwonych. Znalazło się w niej miejsce dla koszykarza UKS-u Kadet Oświęcim!

Szymon Zapała został powołany do ścisłej kadry Polski U-15 w koszykówce. Fot. nadesłane

Szymon Zapała został powołany do ścisłej kadry Polski U-15 w koszykówce. Fot. nadesłane

- Z Giżycka dotarły do nas wspaniałe wiadomości - cieszy się Wojciech Porębski, trener koszykarzy w UKS Kadet Oświęcim. - Nasz wychowanek i zarazem uczeń Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, Szymon Zapała otrzymał powołanie do ścisłej reprezentacji Polski na międzynarodowy "Turniej Nadziei Olimpijskich U-15". Brawo Szymon! To wielki sukces. Duma dla naszego klubu, szkoły i miasta - podkreśla Wojciech Porębski.
15-letni koszykarz z Zaborza mierzy 203 cm. Uczy się w Miejskim Gimnazjum nr 2, a jego idolem jest najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik - Marcin Gortat. Szymon Zapała kibicuje drużynie z NBA - Cleveland Cavaliers. Już teraz jego karierą intersują się takie kluby jak Śląsk Wrocław, Zastal Zielona Góra, czy Trefl Sopot.
Póki co, Szymon Zapała trenuje w oświęcimskim klubie pod okiem Wojciecha Porębskiego. W ciągu dwóch lat poczynił olbrzymie postępy. To właśnie on był liderem swojego zespołu podczas tegorocznych finałów gimnazjady, gdzie jego MG nr 2 wywalczył mistrzowski tytuł. Zapała najczęściej trafiał do kosza. 
W lutym po raz pierwszy otrzymał powołanie do kadry Polski U-15 prowadzonej przez Michała Mroza. Znakomicie zaaklimatyzował się w reprezentacji. Najlepiej przekonuje o tym ostatnia decyzja szkoleniowca o włączeniu Szymona Zapały do wąskiego grona swoich wybrańców.

- Z Giżycka dotarły do nas wspaniałe wiadomości - cieszy się Wojciech Porębski, trener koszykarzy w UKS Kadet Oświęcim. - Nasz wychowanek i zarazem uczeń Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, Szymon Zapała otrzymał powołanie do ścisłej reprezentacji Polski na międzynarodowy "Turniej Nadziei Olimpijskich U-15". Brawo Szymon! To wielki sukces. Duma dla naszego klubu, szkoły i miasta - podkreśla Wojciech Porębski.

15-letni koszykarz z Zaborza mierzy 203 cm. Uczy się w Miejskim Gimnazjum nr 2, a jego idolem jest najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik - Marcin Gortat. Szymon Zapała kibicuje drużynie z NBA - Cleveland Cavaliers. Już teraz jego karierą intersują się takie kluby jak Śląsk Wrocław, Zastal Zielona Góra, czy Trefl Sopot.

Póki co, Szymon Zapała trenuje w oświęcimskim klubie pod okiem Wojciecha Porębskiego. W ciągu dwóch lat poczynił olbrzymie postępy. To właśnie on był liderem swojego zespołu podczas tegorocznych finałów gimnazjady, gdzie jego MG nr 2 wywalczył mistrzowski tytuł. Zapała najczęściej trafiał do kosza. 

W lutym po raz pierwszy otrzymał powołanie do kadry Polski U-15 prowadzonej przez Michała Mroza. Znakomicie zaaklimatyzował się w reprezentacji. Najlepiej przekonuje o tym ostatnia decyzja szkoleniowca o włączeniu Szymona Zapały do wąskiego grona swoich wybrańców.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy