KRAKÓW. "Jedynka" z Przeciszowa znów w pełnym (od)blasku!

13 grudnia 2018 Autor: red
Fot. KWP Kraków

Fot. KWP Kraków

W Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IX edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. I znów, już po raz trzeci, bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeciszowie!

Nagrodę w postaci 10 tys. zł odebrała Urszula Momot, dyrektor SP nr 1 w Przeciszowie, koordynator projektu Małgorzata Matyja oraz delegacja uczniów.

Tegoroczna akcja odblaskowa już po raz dziewiąty przybrała formę konkursu pn. „Odblaskowa szkoła”, skierowanego do wszystkich szkół podstawowych z województwa małopolskiego.

Do konkursu zgłosiło się 340 szkół podstawowych z naszego województwa.

Dzięki tej inicjatywie na początku bieżącego roku szkolnego na terenie Małopolski w kamizelki i elementy odblaskowe zostało wyposażonych ponad 50 tys. uczniów.

Organizatorami akcji byli: Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Radio Kraków.

Kolejne zwycięstwo Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeciszowie jest ogromnym sukcesem. Już od kilku lat ta placówka zajmowała miejsca w ścisłej czołówce.

W roku 2010 zajęła IX miejsce, w roku 2011 VII miejsce, w roku 2014 VI miejsce, w roku 2015 II miejsce, w roku 2016 i 2017 została liderem konkursu.

W tegorocznej edycji w której wzięło udział 340 szkół z całej Małopolski szkoła z Przeciszowa po raz trzeci raz zajęła pierwsze miejsce, utrzymując niezwykle wysoki poziom działań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Realizując działania przy wsparciu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, wykonała wielką pracę w zakresie promocji i kształtowania świadomości oraz postaw bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Działania kierowane były do uczniów szkoły podstawowej, rodziców, władz samorządowych oraz mieszkańców Przeciszowa, bezpośrednio jak również za pośrednictwem mediów. Szkolną koordynacją działań w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” od pięciu lat, z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem zajmuje się Małgorzata Matyja.

- Podkreślić należy, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeciszowie ma długą tradycję w propagowaniu tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdyż od ponad 26 lat, jej uczniowie uczestniczą w Ogólnopolskich Turniejach Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, odnosząc liczne sukcesy. Wielokrotnie wygrywali eliminacje powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie, zdobywając tytuły Mistrza Polski zarówno w kategorii drużynowej jak i indywidualnej - powiedziała nam asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 13.12.2018 14:21
To jest ta szkoła, która będzie zmieniać patrona? :-D