ŁĘKI. 17-latka zginęła na przejściu dla pieszych

25 listopada 2018 Autor: sz
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Dzisiaj około godziny 18.30 na ulicy Piastowskiej w Łękach doszło do tragicznego wypadku drogowego.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 27-letni mieszkaniec Gminy Kęty, kierując suzuki potrącił 17-letnią mieszkankę tej samej gminy, która przechodziła przez przejście dla pieszych - informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

- Piesza była reanimowana, niestety młodej kobiety nie udało się uratować - dodaje rzeczniczka.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Trasa Oświęcim – Kęty jest nieprzejezdna, służby kierują objazdami.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
mieszkaniec Lek, 29.11.2018 19:50
W pierwszej kolejnosci na odcinku jadac od Oswiecimia na wysokosci skrzyzowania ulicy dzialkowej i debowej nalezy usunac znak pozwalajacy jechac z predkoscia 70 km/h i na calym odciku az do skrzyzowaniu z ulica Akacjowa i Kasztanowej.
Po drugie zamontowac prawidlowe oswietlenie nad przejsciami nie tak jak jest teraz, ze pieszego nie widac.
Po trzecie SYGNALIZACJA SWIETLNA AZ SIE PROSI ABY W KONCU POWSTALA.
Po czwarte, czestsze patrole drogowki tak jak bylo dawniej, nie pamietam kiedy ostatnio ich widzialem, w koncu my ich utrzymujemy niech sie na cos przydadza.
I na koniec zdrowy rozsadek tych wszystkich mlodocianych ktorym dano prawo jazdy i nie wiedza ze nie tylko oni sa uczestnikami na drodze, oni takrze korzystaja z przejsc.
Wiec wladzo zacznij dzialac!!!!!!!!!!!!
Dośka, 29.11.2018 16:04
Według mnie skoro nikt nie robi nic w kierunku poprawy bezpieczeństwa na tej drodze a ten tragiczny wypadek nie był pierwszy i zapewne nie ostatni powinni zainwestować w przejścia dla pieszych takie jak są koło OSP Łęki, szkoły podstawowej i przedszkola ( mam na myśli progi na których są pasy) jeden, drugi czy trzeci rozwali zawieszenie to nauczą się jeździć.
mieszkaniec Łęk, 27.11.2018 15:37
Jezeli nasi medrcy nic nie zaczna dzialac to moze my mieszkancy poruszymy nimi, mozna by ubrac sie w kamizelki odblaskowe i pospacerowac po tych przekletych przejsciach, moze by ich otrzezwilo i ruszyli tylki z foteli
kierowca, 27.11.2018 13:20
Ewo,
70 jest tylko do skrzyżowania Piastowskiej ze Sportową i Modrzewiową, to skrzyżowanie odwołuje ten znak i w stronę Kęt jest ograniczenie do 50
jak widać większość, podobnie jak ty myśli, że nadal jest 70
też uważam, że znaki ograniczenia do 70 powinny zostać w pierwszej kolejności zlikwidowane
Gal, 27.11.2018 12:15
Ewa dadaj jeszcze fotoradar i na 100% potracen pieszych niema
Ewo, 27.11.2018 08:15
Przez Łęki mozna jechac 70km /h.Przejscia sa nieoswietlone ,nie widac czy ktos stoi na przejsciu .Samochody najczesciej jada ponad 100.Po pierwsze ograniczyc predkosc do 50km i doswietlic pasy tylko tyle
mieszkaniec Łęk, 26.11.2018 22:39
Mija doba od tragicznego wypadku, jestem ciekaw czy Pan burmistrz Pan soltys Andzej Drabek Pani radna Aneta Tlalka podjeli jakies kroki aby w przyszlosci zapobiec podobnym tragedia.
Czy potraficie spojrzec w oczy rodzinie zmarlej tragicznie Wioletki?
OBUDZCIE SIE ZACZNIJCIE W KONCU COS ROBIC NIE TYLKO DLA SIEBIE
LUDZIE ZACZNIJCIE ZYC A NIE TYLKO ISTNIEC
Pan co pisze do mieszkanki Łęk, 26.11.2018 19:28
Nie bardzo rozumiem co te wypociny mają wspólnego z poprzednim wpisem. Wg Pana przejście tam zbędne bo mieszkańcy mają wykazać się roztropnością? Pomyśl co napisałeś.
Mieszkanka Łęk, 26.11.2018 19:19
Właśnie o tym piszę. Na całej Piastowskiej jest brak oświetlenia chodnik szkoda gadać wieczorem trzeba iść na wyczucie. Mnie chodziło o głupie tłumaczenie, że tam jest mały ruch więc nie ma potrzeby robić kolejnego przejścia. Bo co? Tamta część mieszkańców jest gorsza i mają robić wszystko na czuja? Dziwne rozumowanie. Na przejściach też trzeba bardzo uważać bo kierowcy nie zwracają na pieszych uwagi. Jeśli takie tragedie jak obecną nie skłaniają ludzi władzy do empatii i myślenia o bezpieczeństwie mieszkańców to mogę powiedzieć, że wybraliśmy barany i osły, które tylko klaszczą by było cacy na papierach a oni dzięki temu utrzymają stołki.
do Mieszkanka Łęk, 26.11.2018 18:51
tam są egipskie ciemności , potrzeba ogromnej ROZTROPNOSCI planując tam przejście , siła w ODBLASKACH , LATARCE SMARTFONA .... , wielu młodych kierowców jest idiotami , nie wolno wymuszać przejścia nawet na pasach ... , ocenić realnie z jaką dynamiką jedzie kierowca ... , jeżeli agresywnie mała szansa na bezpieczne przejście, prosze nie wychowywać młodych kierowców kosztem własnego życia , w Oświęcimiu na starym mieście , na przejściu są światła , ile razy z lewoskretu i nie tylko było o krok od tragedii ... kamery maja tam mocne nagrania obcych rejestracji , bufonady crosoverów .....
Mieszkanka Łęk, 26.11.2018 14:09
Od lat kolejni łęccy kandydaci na radnych i wyższe urzędy obiecują zabezpieczenie drogi Kęty - Oświęcim. Gdy padła propozycja zrobienia jeszcze jednego przejścia w okolicach ulic Parkowej i Działkowej w kierunku Soły usłyszeliśmy że tam nie ma ruchu i pasy są zbędne. Oświetlenie i zabezpieczenie jest obiecywane w kampanii wyborczej a później wygodnie się o obietnicach zapomina. Nie wiem ile dokładnie istnień ludzkich unicestwił odcinek drogi od Ta
iówki do Bielan przez te wszystkie lata na pewno kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt. Nikt z tym nic nie robi bo po co ważne że mam stołek i kasę a resztę można zlać.
Piotr K., 26.11.2018 13:28
O czym wy w ogóle marzycie? Na stronie urzędu prawie 20 godzin po, nie pojawiła się żadna informacja o tym wypadku i śmierci dziewczyny. Jak widać burmistrz chętnie się z nią i jej koleżankami z OSP fotografował przed wyborami i dodawał zdjęcia na swój profil. Teraz kiedy trzeba uczcić jej pamięć nie ma kompletnie nic na kęckiej gadzinówce. Kompromitacja burmistrzu Krzysztofie!
Zirytowany, 26.11.2018 12:09
Apeluję Pan do władz?
Oni mają to gdzieś. Ważne że stołek zdobyty. Bo nam się należy jak mówiła sołtysów z przecieszyna.
Przyjeżdżam przez łęki. Tam jest tragedia z tą drogą. Paru idiotow wyprzedziło mnie na pasach. Dobrze że akurat nikt nie przechodził. Kolejna tragedia nie czy ale kiedy
Petronella, 26.11.2018 11:33
Masakra ludzie na stanowiskach to debile nie myślący ludzie, kasa kasa tylko do kieszeni, [ciach!] się nie chce ruszyć jak przyjdzie co do czego!!!!!!
realista, 26.11.2018 11:24
Niestety znowu tragedia w Łękach na tym nieszczęsny odcinku drogi od jednego do drugiego przejścia ile to już ludzi zginęło.Ile razy było wcześniej zgłaszane przez mieszkańców sugestie aby była sygnalizacja na tych przejściach i nic!Wyrazy współczucia dla Całej Rodziny.
mieszkanka Łęk, 26.11.2018 09:01
Czemu nie ma sygnalizacji na tych przejściach ......
mieszkaniec Łęk, 26.11.2018 03:53
Łącze sie w bolu i cierpieniu rodziny zmarlej tragicznie Wioli
Panie burmistrrzu, Panie soltysie Andrzeju Drabek, Pani radno Aneto Tlalko czy musialo dojsc do takiej tragedi? Czy musiala zginac mloda dziewczyna ktora miala cale zycie przed soba, plany, marzenia, dlaczego musiala zginac pytam sie Was ktorzy zostaliscie powolani do pelnienia tych funkci jakimi obdarzyli Was wyborcy.
Czy nie powinniscie na pierwszym miejscu postawic na poprawe bezpieczenstwa w naszej miejscowosci, ile jeszcze ludzi musi zginac na tych przekletych zle oznaczonych nieoswietlonych przejsciach. Codziennie nasze dzieci przechodza przez ta ruchliwa drige do szkoly, kisciola w Bielanach, tak naprawde kazdego dnia narazaja wlasne zdrowie i zycie.
Czy nie lepiej zajac sie tym co wazne a nie poprawa wlasnego dojazdu do posesji pytam sie Pana? Panie soltysie, remont kapliczki sw. Floriana takie koszty a efekt jaki? Wykonanie tragiczne, na to sa pienidze a na poprawe bezpieczenstwa zawsze brak.
APELUJE DO WAS ZROBCIE COS ABYSCIE MOGLI SPOJRZEC W OCZY MIESZKANCOM ŁĘK ZROBCIE COC DLA SAMYCH SIEBIE ABY NIKT WAM NIE ZARZUCIL ZE NIC NIE ZROBILISCIE ABY BYLO BEZPIECZNIEJ.
JEZELI NIC NIE MOZECIE TO MIESZKANCY WEZMA SPRAWY WE WLASNE RECE
JESZCZE RAZ SZCZERE WYRAZY WSPOLCZUCIA DLA RODZINY WIOLETKI