ŁĘKI. Podpalacz wpadł na gorącym uczynku

28 czerwca 2017 Autor: sz

59-letni mieszkaniec Łęk, podczas wypalania trawy został zauważony przez osobę postronną, która zadzwoniła na policję powiadamiając o podpaleniu. Podpalacz został ukarany mandatem.

ŁĘKI. Podpalacz wpadł na gorącym uczynku

Zdarzenie miało miejsce w środę w Łękach około godziny 18.00. Policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie, który podpalał trawę.

-Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, odnaleźli podpalacza , którym okazał się właściciel łąki. -Funkcjonariusze nakazali mężczyźnie ugaszenie tlącej się trawy i zaprzestanie dalszego wypalania łąki – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

59-letni mężczyzna przyznał się do winy. Policjanci wręczyli mężczyźnie mandat karny.

-Podziękowania za prawidłową reakcję należą się osobie, która powiadomiła o podpaleniu, zanim ogień się rozprzestrzenił. Dzięki takiej postawie sprawca został ukarany, otrzymując informację, że społeczeństwo nie godzi się na łamanie prawa i niszczenie przyrody – podkreśla Małgorzata Jurecka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Trzeźwo myślący, 09.01.2020 17:33
Chory kraj, jeśli pali się wysuszoną trawę w piecu to biomasa, ale jeśli wypala się wysuszoną trawę na łące to jest to pożar pomimo że wypalanie jest nadzorowane i kontrolowane. Niedługo zakażą spalania łęcin po ziemniakach chociaż to odpad pochodzenia organicznego zawierający niejednokrotnie patogeny i grzyby. Podobnie z węglem, powinny przyjść zimy po -30'C to trupów nie zdążyli zbierać z powodu zamarznięcia gdyby węgla zakazali. Brakuje w tym kraju ludzi z jajami którzy nie poddadzą się lobby producentów, ekologów za którymi stoją konce
y chcące przewalczyć sprzedaż swoich produktów itp.
Realista, 20.07.2018 12:28
Ktoś chyba na głowę upadł jaka przyroda. To prywatna własność . Nie ma wypalania łąk to robactwo i ślimaki mnoży się na potęgę