LEKKOATLETYKA. Kęczanin pobiegł po wicemistrzostwo

26 lipca 2018 Autor: png
Józef Pszczółka z Hejnału Kęty został wicemistrzem Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami w kategorii masters M-55. Fot. zbiory klubu Hejnał Kęty

Józef Pszczółka z Hejnału Kęty został wicemistrzem Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami w kategorii masters M-55. Fot. zbiory klubu Hejnał Kęty

Reprezentujący kęcki Hejnał - Józef Pszczółka został wicemistrzem Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Rywalizacja toczyła się w kategorii wiekowej M-55. Uczestników XXVIII edycji krajowych mistrzostw masters w lekkoatletyce gościł Toruń.

Józef Pszczółka wywalczył srebrny medal w finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Triumfował Kazimierz Kamola z Puław, który linię mety minął po 10 minutach i 14 sekundach. Drugi - Józef Pszczółka z Kęt osiągnął rezultat gorszy o 46 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Edward Groblewski z Orchowa.

Dosłownie o krok od podium Józef Pszczółka był w dwóch innych finałach. Na dystansie 800 metrów zajął czwarte miejsce z rezultatem 2.38,10 sek. Złoty medal w tej konkurencji zdobył Piotr Lihs (2.24,12). Ten zawodnik wyprzedził Ireneusza Kasprzaka (2.25,65) i Cezarego Linowieckiego (2.31,53).

Na najgorszym dla każdego sportowca, czwartym miejscu lekkoatleta Hejnału uplasował się także w wyścigu na 1500 metrów. Ze złotego medalu - podobnie jak na 800 metrów - cieszył się Piotr Lihs (4.47,48). Na drugiej pozycji sklasyfikowano Ireneusza Kasprzaka (4.49,05), a na trzeciej Andrzeja Łukasiaka (5.07,85). Jako czwarty linię mety minął Józef Pszczółka z Kęt. Jego wynik to 5.27,13.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy