LEKKOATLETYKA. „Srebrna” Justyna Konior

27 stycznia 2014 Autor: (SLR)

Duże brawa dla lekkoatletki kęckiego Tempa! Justyna Konior wywalczyła w Spale srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów w konkursie skoku wzwyż. To już drugi w karierze wicemistrzowski tytuł podopiecznej Tadeusza Łyska.

Justyna Konior z Tempa na drugim stopniu podium. Fot. www.kety.pl

Justyna Konior z Tempa na drugim stopniu podium. Fot. www.kety.pl

Złoto halowego championatu było bardzo blisko. Jak się później okazało, decydujące o podziale medali okazały się podejścia do 175 cm. W pierwszej próbie Justyna Konior strąciła poprzeczkę, a jej główna rywalka – Monika Wawrzyniak z poznańskiego Orkana zaliczyła wysokość. Trener Łysek musiał więc zaryzykować i podjął decyzję o przeniesieniu dwóch pozostałych prób na wysokość 177 cm. Justyna Konior zaliczyła ją w drugiej próbie, ale to samo zrobiła Monika Wawrzyniak. Dla jednej i drugiej są to nowe rekordy życiowe.

Walka o mistrzostwo Polski przeniosła się zatem na 179 cm. Tej bariery nie udało się już złamać. Po złoto sięgnęła zatem Monika Wawrzyniak, a srebro zdobyła Justyna Konior. Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów zdobyła Joanna Stanisławska (Orkan Środa Wielkopolska), która zakończyła zawody z wynikiem 170 cm.

O udanym starcie na MPJ może także mówić klubowy kolega Justyny Konior – Maciej Cisiński. Kęczanin startował w konkursie trójskoku i był bardzo blisko podium. Ostatecznie skończyło się na szóstym miejscu w finale i nowym rekordzie życiowym – 13,75 cm.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
kibic, 29.01.2014 09:43
brawa!!!