LEKKOATLETYKA. Świetne wyniki kęczan w ogólnopolskich finałach "Czwartków Lekkoatletycznych"

07 grudnia 2019 Autor: png
fot. Tempo Kęty

fot. Tempo Kęty

Spała była areną halowych finałów czwartej już edycji "Czwartków Lekkoatletycznych". Kapitalny występ odnotowali lekkoatleci kęckiego Tempa.

Młodzi kęczanie byli rewelacją zawodów w hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Kwalifikację do finałów uzyskało 402 lekkoatletów (roczniki 2007-08) z całej Polski. W tym gronie znalazło się pięcioro wychowanków Tempa Kęty.

Reprezentanci Tempa trenują w działającej od ponad dwóch lat nowej grupie dziecięcej pod okiem trenerów Gabrieli Zawadzkiej i Tadeusza Łyska. Na koniec sezonu startowego potwierdzili znakomitą formę, jaką imponowali w 2019 roku.

W Spale kęczanie wywalczyli jeden złoty i dwa srebrne medale. Do tego dołożyli dwa miejsca w pierwszej "dziesiątce" (czwarte i ósme). Złoty medal w skoku w dal zdobył 12-letni Konrad Talik, ustanawiając swój nowy rekord życiowy - 5,10 m.

Srebrny medal również w skoku w dal wywalczyła 11-letnia Emilia Stojek. Uzyskała ona wynik 4,45 m (tylko 1 cm bliżej od swojego rekordu życiowego).

Bardzo wyrównaną walkę o złoto stoczył w skoku wzwyż Kamil Kosowski (rocznik 2008 ). Kamil pokonując poprzeczkę zawieszona na wysokości 135 cm ustanowił swój nowy rekord życiowy.

Świetny występ odnotowała w Spale 11-letnia Martyna Kręcioch (rocznik 2008 ), która rywalizowała w biegu na 60 metrów. Zajęła czwarte miejsce z wynikiem 8,87, zdecydowanie poprawiając swój rekord życiowy.

W konkursie skoku wzwyż Dominika Kasprzak (rocznik 2007) z wynikiem 130 cm została sklasyfikowana na ósmym miejscu. To również świetny wynik zawodniczki Tempa Kęty.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink6 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 65
Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęwww.optifloor.plMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 76