LFO. Przed Claptonem zagra izraelski Ice 9 i ABBY z Berlina

16 kwietnia 2014 Autor: plin

Life Festival Oświęcim nie uznaje granic - mówią organizatorzy. 28 czerwca, przed Erickiem Claptonem i Edytą Bartosiewicz, na stadionie oświęcimskiego MOSiR zagrają izraelski zespół Ice 9 oraz niemiecka formacja ABBY.

Ice 9

Ice 9

Kilka słów o Ice 9: - Charyzmatyczny lider, wpadające w ucho melodie, dowcipne i niebanalne teksty oraz przemyślany image to jedynie krótki opis założonego w 1993 roku w Izraelu zespołu Ice 9. Trzy lata później grupa wydała swój debiutancki album „The Beginning Of The Right Life”, który przyniósł m.in. przebój „With Him Forever”, czyli pierwszy gejowski love song, zaśpiewany w języku hebrajskim. Rok po wydaniu drugiej płyty „Kerach Tesha” (1999 r.) grupa zawiesiła działalność - opisuje Marcin Magiera z Production Team Life Festival Oświęcim. - Artyści nie odwrócili się jednak od muzyki. W 2004 roku członkowie grupy: Ohad, Roy i Uri nagrali rockowy album z tekstami Abramka Koplowicza, chłopca, który mieszkał w łódzkim getcie, a następnie został zamordowany w obozie Auschwitz w 1944 roku. Wokalista Noam Rotem rozpoczął karierę solową, w 2009 roku nagrywając własną wersję utworu „Nasza klasa” Jacka Kaczmarskiego. W ubiegłym roku zespół Ice 9 reaktywował się i odbył krótkie, acz świetnie przyjęte tournée po Izraelu - zaznacza pan Marcin.

Kolejni oryginalni artyści w programie ostatniego dnia piątej edycji LFO to ABBY, czteroosobowy zespół z Berlina. - Grupa tworzy unikalną mieszankę rocka z elektroniczną muzyką taneczną. Ich energetyczne show jest połączeniem rasowego rockowego koncertu z dziką imprezą techno. Grupa została zauważona i doceniona już po wydaniu debiutanckiej epki „Welcome Home”, pod koniec 2010 roku. Pierwszy album „Friends&Enemies” został wydany w 2013 roku, a autorem wszystkich utworów jest frontman zespołu, Filou. ABBY ma za sobą mnóstwo koncertów, m.in. w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles oraz występów na kilku festiwalach, m.in. Eurosonic 2013, Food For Your Senses i Wilderness - wylicza Marcin Magiera.

- Life Festival Oświęcim nie uznaje granic - mówią organizatorzy festiwalu. - Niebanalni i obdarzeni charyzmą artyści reprezentują różne kultury i style muzyczne, a ich przekaz 
i zaangażowanie w działalność społeczną doskonale wpisują się w pokojową ideę tego międzynarodowego wydarzenia - podkreślają członkowie ekipy LFO.

Piąta edycja LFO odbędzie się 25-28 czerwca.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
hotin, 17.04.2014 23:27
ADVOCE do @przykład. Profesor Bartoszewski i liczba osób uratowanych przez Polaków wg. [ciach!]. http://pl.[ciach!].org/wiki/Sprawiedliwy_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata
przykład?, 17.04.2014 16:25
A jakiego konkretnie żydowskiego więźnia uratowali mieszkańcy naszego pięknego miasta?
polish ham, 17.04.2014 09:24
hotin,śmierdzi od Ciebie siarką i smołą !
wrc, 17.04.2014 08:48
<p>hotin ty chcialbys wszystko za darmo (...).</p>
hotin, 16.04.2014 18:33
Na tym Live festiwalu powinny występować same izraelskie zespoły to być może wtedy koncerty były za free dla mieszkańców miasta w hołdzie za narażanie życia w ratowaniu żydowskich więźniów z KL Auschwitz-Birkenau.