ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Amelia Konik i Michał Woźniak na najniższym stopniu podium

07 lutego 2018 Autor: png
Reprezentacja UKŁF Unii na łyżwiarskich mistrzostwach Polski juniorów w Krynicy. Fot. zbiory UKŁF Unii

Reprezentacja UKŁF Unii na łyżwiarskich mistrzostwach Polski juniorów w Krynicy. Fot. zbiory UKŁF Unii

Reprezentantka UKŁF Unii Oświęcim - Amelia Konik oraz zawodnik OUKŁ MOLO Osiek - Michał Woźniak zdobyli brązowe medale podczas rozgrywanych w Krynicy mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie figurowym. Amelia Konik była trzecia wśród juniorek z wynikiem 107,91 pkt. Z kolei Michał Woźniak stanął na najniższym stopniu podium wśród solistów. Jego końcowy rezultat to 130,85 pkt.

13-letnia Amelia Konik musiała uznać wyższość tylko dwóch zawodniczek. Dla oświęcimianki był to debiut na tak poważniej imprezie. W rywalizacji do lat 18 zwyciężyła Oliwia Rzepiel (118,96 pkt) z UKŁF Ochota Warszawa. Wicemistrzostwo Polski przypadło Julii Kierul (110,54 pkt) z toruńskiego Axla.

Wśród juniorek startowały także inne solisttki z UKŁF Unii Oświęcim. Na dwunastej pozycji sklasyfikowano Nicolę Adamczyk (86,02 pkt), a trzy "oczka" niżej Zuzannę Mędelę (82,52 pkt). Miejsca pozostałych unitek prowadzonych przez trenerkę Ewę Lofek: 16. Julia Knurowska (82,49 pkt), 20. Karolina Zielke (80,38 pkt). O pechu może mówić Magdalena Zawadzka (103,65 pkt) z OUKŁ MOLO Osiek. Ta solistka znalazła się tuż za podium. Ostatecznie została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

W grupie juniorów triumfował Eryk Matysiak (151,39 pkt) z MKL Łódź. Srebro zdobył Ryszard Gurtler (149,00 pkt). Za nimi uplasował się reprezentant OUKŁ MOLO Osiek - Michał Woźniak (130,85 pkt). W gronie jedenastu solistów, siódme miejsce zajął Jakub Lofek (105,82 pkt) z UKŁF Unii Oświęcim.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy