ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Choroba przeszkodziła w debiucie

23 stycznia 2018 Autor: png
Elżbieta Gabryszak zaliczyła debiut na mistrzostwach Europy w Moskwie. Fot. zbiory klubu

Elżbieta Gabryszak zaliczyła debiut na mistrzostwach Europy w Moskwie. Fot. zbiory klubu

Najlepsza polska solistka, pochodząca z Oświęcimia - Elżbieta Gabryszak zadebiutowała w łyżwiarskich mistrzostwach Starego Kontynentu. Areną europejskiego championatu była rosyjska Moskwa. Stolica prawdziwej potęgi w tej dyscyplinie sportu.

Reprezentantka UKŁ Molo Osiek nie miała w Rosji szczęścia. W trakcie imprezy nie czuła się najlepiej (choroba), co niestety przełożyło się na jej moskiewski występ. Elżbieta Gabryszak celowała w finał, który absolutnie był w jej zasięgu. Nie udało się jednak tego osiągnąć.

Podopieczna Iwony Mydlarz-Chruścińskiej została ostatecznie sklasyfikowana na 34 miejscu w 40-osobowym gronie, a w finale wystąpiły 24 łyżwiarki figurowe. Ogromna szkoda, że choroba przeszkodziła sympatycznej oświęcimiance w zaprezentowaniu pełnej gamy olbrzymich możliwości.

W Moskwie łyżwiarka UKŁ Molo Osiek upadła przy potrójnym salchowie i zaliczyła podpórkę przy podwójnym axlu. Złoty medal wywalczyła reprezentantka gospodarzy - Alina Zagitowa. Rosjanka wyprzedziła swoją rodaczkę - Jewgienię Miedwiediewą. Po brąz sięgnęła Carolina Kostner z Włoch.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
hm, 24.01.2018 21:14
przegrać ludzka rzecz - to jest sport, ale po co szukać usprawiedliwień ?
Unia, 23.01.2018 20:20
Nie przejmuj się Ela! Wszystko przed Tobą. Jesteś super