ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Cztery medale oświęcimian, a syn Doroty i Mariusza Siudków idzie śladami sławnych rodziców

12 lutego 2018 Autor: png
Oświęcimscy łyżwiarze zaliczyli udany start w krynickich zawodach o "Kryształowy Dzban". Fot. zbiory UKŁF Unii

Oświęcimscy łyżwiarze zaliczyli udany start w krynickich zawodach o "Kryształowy Dzban". Fot. zbiory UKŁF Unii

W uzdrowiskowej Krynicy rozegrano nie tylko krajowe mistrzostwa juniorów w łyżwiarstwie o których informowaliśmy, ale i zawody o "Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju". Na starcie tej imprezy pojawiła się grupa uzdolnionych, młodych łyżwiarzy z Oświęcimia.

W sumie zawodniczki i zawodnicy UKŁF Unii Oświęcim wywalczyli cztery medale. Po najcenniejszy sięgnął Andrzej Nakonieczny, który rywalizował w kategorii novice I. W tej grupie rywalizowało jednak zaledwie trzech łyżwiarzy. Na ostatnim stopniu podium stanął jego klubowy kolega - Krystian Gerega.

Brązowy krążek wywalczył Karol Juras z UKŁF Unii, który startował w klasie srebrnej. Zwyciężył Ryszard Siudek (Axel Toruń), syn Doroty i Mariusza, czyli naszej eksportowej pary sportowej reprezentującej przed laty oświęcimską Unią.

Medalową kolekcję biało-niebieskich uzupełnił brąz Inez Nosal w klasie złotej. Oświęcimiankę wyprzedziła Sofia Kosowska ze Skate Fan Kraków i Barbara Martinello z FSA Warszawa. Miejsca pozostałych zawodniczek UKŁF Unii w tej kategorii: 9. Joanna Śnieżek, 10. Emilia Kiełbaśnik, 25. Oliwia Mąsior.

W pierwszej "dwudziestce" pozostałych kategorii znaleźli się też inni oświęcimianie. Mowa o Agacie Nakonieczny (5 miejsce, klasa brązowa), Sabinie Sośniok (8 miejsce, klasa brązowa), Zuzannie Dąbrowskiej (16 miejsce, klasa srebrna), Annie Zielińskiej (19 miejsce, klasa srebrna), Emilii Bugańskiej (4 miejsce, klasa novice basic A) i Darii Wójcik (klasa novice II).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy