ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Elżbieta Gabryszak z przepustką na mistrzostwa świata

12 grudnia 2018 Autor: png
Łyżwiarze z Oświęcimia udane zaprezentowali się podczas zawodów rozgrywanych na warszawskim "Torwarze". Fot. facebook.com/UKLFUnia

Łyżwiarze z Oświęcimia udane zaprezentowali się podczas zawodów rozgrywanych na warszawskim "Torwarze". Fot. facebook.com/UKLFUnia

Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego był głównym organizatorem międzynarodowych zawodów "Mazovia Trophy" w kategoriach advanced novice solistek i solistów. Starsi zawodnicy rywalizowali w "Warsaw Cup".

Z bardzo dobrej strony pokazała się reprezentantka OKŁF Molo Osiek - Elżbieta Gabryszak. Wychowanka Unii, prowadzona przez Iwonę Mydlarz-Chruścińską zajęła trzecie miejsce za Rosjanką i Australijką. Dzięki temu uzyskała minimum niezbędne do występu podczas mistrzostw świata.

W Warszawie oklaskiwano także łyżwiarzy UKŁF Unii Oświęcim. Podopieczni Ewy Lofek startujący w kategorii advanced novice wywalczyli w sumie dwa złote i jeden srebrny medal. Na najwyższym podium stanęła Nicola Adamczyk, która po shorcie zajmowała dopiero dziewiątą lokatę. Kapitalnie wykonała jednak program dowolny, który wywindował ją na pierwsze miejsce.

Nicola Adamczyk zwyciężyła z wynikiem końcowym 74,89 pkt. Wyprzedziła swoją klubową koleżankę - Amelię Konik (74,20 pkt), która prowadziła po programie krótkim. Trzecie miejsce w rywalizacji solistek advanced novice zajęła Aleksandra Stańczyk (72,51 pkt). Na 14. pozycji sklasyfikowano Karolinę Zielke z UKŁF Unii (63,54 pkt), zaś Gabriela Pauliczek (50,79 pkt) była 21.

Po złoto sięgnął Jakub Lofek. Oświęcimianin uzyskał miażdżącą przewagę punktową nad czterema pozostałymi rywalami. Jego wynik to 98,90 pkt. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się inny zawodnik UKŁF Unii - Krystian Gerega (59,65 pkt). Z kolei w rywalizacji juniorek 15. pozycja przypadła w udziale Zuzannie Mędeli z z UKŁF Unii. Przypomnijmy, iż łyżwiarze oświęcimskiego klubu są uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 8.

Wyniki oświęcimian w "Mazovia Trophy":
Solistki, advanced novice
1. Nicola Adamczyk
2. Amelia Konik
14. Karolina Zielke
21. Gabriela Pauliczek

Soliści, advanced novice
1. Jakub Lofek
4. Krystian Gerega

"Warsaw Cup", juniorki
15. Zuzanna Mędela

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy