ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Oświęcimianie na stopniach podium w uzdrowiskowej Krynicy

07 marca 2019 Autor: png
Łyżwiarze figurowi z nadolańskiego grodu z powodzeniem walczyli o medale w zawodach w Krynicy-Zdroju. Fot. facebook.com/UKLFUnia

Łyżwiarze figurowi z nadolańskiego grodu z powodzeniem walczyli o medale w zawodach w Krynicy-Zdroju. Fot. facebook.com/UKLFUnia

Urokliwa Krynica gościła uczestników łyżwiarskich zawodów o "Kryształowy Dzban". Zawodniczki i zawodnicy o medale walczyli w ponad dwudziestu kategoriach wiekowych. Z bardzo dobrej strony pokazali się oświęcimianie, reprezentujący UKŁF Unię oraz OKŁF Sołę.

W grupie solistów advanced novice startowało tylko trzech łyżwiarzy (wszyscy UKŁF Unia Oświęcim). Wygrał Krystian Gerega przed Andrzejem Nakoniecznym i Mikołajem Pauliczkiem. W tej samej grupie solistek na ósmym miejscu sklasyfikowano ich klubową koleżankę - Joannę Śnieżek.

Srebrny medal w kategorii solistów klasy złotej wywalczył Łukasz Bies (OKŁF Soła Oświęcim). Tuż za podium na czwartej pozycji sklasyfikowano Wojciecha Gredę z UKŁF Unii. W klasie srebrnej na tafli zaprezentował się tylko jeden zawodnik - Ryszard Siudek (Axel Toruń), syn najlepszej w historii polskiej pary sportowej Doroty i Mariusza Siudków (przed laty Unia Oświęcim).

Rywalizację klasy srebrnej solistek wygrała łyżwiarka UKŁF - Anna Zielińska (28,57 pkt). W pierwszej "dziesiątce" znalazła się także Sabina Sośniok (piąta) i Hanna Hoła (dziesiąta) z UKŁF Unii. Ich klubowe koleżanki zostały sklasyfikowane na dalszych pozycjach - Liwia Kolniak (jedenasta), Alicja Michałek (szesnasta).

W klasie brązowej solistek złoty medal dla UKŁF Unii wywalczyła Agata Nakonieczny (20,04 pkt). Na czwartej pozycji sklasyfikowano Noemi Jakubiec (11,73 pkt), a szósta była Emilia Pieczyk (6,83 pkt).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Jaro, 08.03.2019 11:23
Brawo i uznanie dla wszystkich!!!1
anna, 07.03.2019 19:15
Brawo dla Emilki Pieczyk!