ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Oświęcimianie w międzynarodowym towarzystwie

23 lutego 2018 Autor: png
Młodzi oświęcimianie z powodzeniem startowali w międzynarodowych zawodach w Toruniu. Fot. www.facebook.com/UKLFUnia

Młodzi oświęcimianie z powodzeniem startowali w międzynarodowych zawodach w Toruniu. Fot. www.facebook.com/UKLFUnia

Dwa medale przywieźli reprezentanci UKŁF Unii z międzynarodowych zawodów w Toruniu "Mentor Nestle Toruń Cup 2018". Na tafli "Tor-Toru"pojawiło się aż 260 zawodniczek i zawodników z 25 krajów. Organizatorem był MKS Axel Toruń i Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego.

W kategorii advanced novice chłopców na drugim stopniu podium stanął Jakub Lofek. Oświęcimianin uzbierał 82,64 pkt i przegrał tylko z Hiszpanem - Pablo Garcią (93,77 pkt). Trzecie miejsce w tej rywalizacji zajął Białorusin - Aleksiej Raikou (69,03 pkt).

Z kolei brązowy krążek wywalczył startujący w silver boys - Karol Juras (15,91 pkt) z UKŁF Unii Oświęcim. W tej kategorii triumfował syn naszej eksportowej pary sportowej Doroty i Mariusza Siudków - Ryszard Siudek (23,00 pkt) z toruńskiego Axla. Srebro przypadło Alanowi Andrearczykowi (16,76 pkt).

Tuż za podium, na czwartej pozycji sklasyfikowano Amelię Konik (84,50 pkt), która rywalizowała w advanced novice solistek. Wygrały dwie Hiszpanki. Marian Millares (94,50 pkt), przed Sofią Val (2,19 pkt). Trzecia była Węgierka - Gal Zoas (86,27 pkt). W tej samej konkurencji dziesiąte miejsce zajęła Nicola Adamczyk (67,64 pkt) z Unii.

W kategorii gold girls startowała Joanna Śnieżek, która ostatecznie została sklasyfikowana na jedenastej pozycji. Tymczasem Zuzanna Dąbrowska w silver girls zajęła czternaste miejsce. Oświęcimian do zawodów w Toruniu przygotowywały i prowadziły trenerki - Ewa Lofek i Małgorzata Gałuszka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Iwona, 24.02.2018 11:15
Brawo dla Kuby i wszystkich unistów