ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Oświęcimski rodzynek na podium

07 lutego 2019 Autor: png
Z grupy łyżwiarzy UKŁF Unii Oświęcim najlepiej spisał się Jakub Lofek, który zajął trzecie miejsce wśród solistów. Fot. facebook.com/UKLFUnia

Z grupy łyżwiarzy UKŁF Unii Oświęcim najlepiej spisał się Jakub Lofek, który zajął trzecie miejsce wśród solistów. Fot. facebook.com/UKLFUnia

Oświęcimska hala lodowa gościła uczestników mistrzostw Polski w kategorii juniorów oraz międzywojewódzkich mistrzostw młodzików. W juniorskim championacie honor gospodarzy uratował Jakub Lofek, który sięgnął po brązowy medal. Solista UKŁF Unii przegrał tylko z braćmi Witkowskimi z Łodzi. Na najwyższym stopniu podium stanął Kornel Witkowski, a drugi był Miłosz Witkowski.

Blisko podium w grupie juniorów byli także reprezentanci ŁKS Soły Oświęcim. Drugie miejsce po shorcie zajmował Michał Woźniak, jednak słabiej pojechał w dowolnym i ostatecznie wylądował na piątej pozycji. W przeciwieństwie do Jakuba Lofka z Unii, który z czwartego miejsca awansował na trzecie.

Wśród solistek poza konkurencją była oczywiście Rosjanka z polskim paszportem - Ekaterina Kurakova (Axel Toruń). Jej wynik końcowy to 182,64 pkt. Z kolei druga Oliwia Rzepiel z Ochoty Warsawa uzyskała 112,43 pkt. To najlepiej świadczy o różnicy kilku klas. Trzecie miejsce w tym towarzystwie zajęła Julia Kierul (108,83 pk) ze stołecznej Rewii.

Najlepsza z grupy oświęcimianek (ŁKS Soła) była Magdalena Zawadzka. Zajęła siódme miejsce (103,14 pkt) na które spadła z czwartego, które zajmowała po programie krótkim. W pierwszej "dziesiątce" znalazła się także ósma - Amelia Konik (UKŁF Unia, 100, 97 pkt) i dziewiąta - Nikola Adamczyk (UKŁF Unia, 98, 34 pkt).

Miejsca pozostałych reprezentantek UKŁF Unii Oświęcim - 13. Zuzanna Mędela (93,62 pkt), 17. Karolina Zielke (83,45 pkt), 23. Angelika Knap (78, 02 pkt), 24. Julia Knurowska (75, 03 pkt).

Na starcie zawodów w Oświęcimiu pojawiło się około stu łyżwiarek i łyżwiarzy z siedemnastu klubów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Głównym organizatorem mistrzostw była ŁKS Soła Oświęcim oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Prawy, 07.02.2019 12:18
Brawo młodzież, tak trzymać!! Należą się Wam wielkie brawa i uznanie. Dziękuje naszemu Prezydentowi Panu Chwierutowi za promowanie sportu w Oświęcimiu oraz Urzędowi Miasta i Gminy.