ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Piastowski Piruet nad Olzą

13 marca 2019 Autor: png
Łyżwiarze UKŁF Unii Oświęcim odgrywali czołowe role w cieszyńskich zawodach "Piastowski Piruet". Fot. www.facebook.com/UKLFUnia

Łyżwiarze UKŁF Unii Oświęcim odgrywali czołowe role w cieszyńskich zawodach "Piastowski Piruet". Fot. www.facebook.com/UKLFUnia

Cieszyn gościł uczestników zawodów łyżwiarskich "Piastowski Piruet". W mieście nad Olzą zaprezentowali się m.in oświęcimianie z UKŁF Unii i ŁKS Soły. Na najwyższym stopniu podium stanęły dwie solistki z Unii. W klasie brązowej najlepsza była Antonia Starzyk, a w grupie advanced novice Amelia Konik.

W grupie solistek advanced novice zaprezentowało się w sumie 25. łyżwiarek. W tym gronie najlepsza była Amelia Konik z UKŁF Unii Oświęcim, która ukończyła zawody z łączną notą 82,73 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Hernik z oświęcimskiej ŁKS Soły. Tuż za strefą medalową (czwarte miejsce) znalazła się Nicola Adamczyk, a piąta była Gabriela Pauliczek (obie UKŁF Unia). Pierwszą "dziesiątkę" zamknęła ich klubowa koleżanka - Angelika Knap.

Brązowy medal w klasie złotej solistów wywalczył Łukasz Bies (ŁKS Soła), który wyprzedził Karola Jurasa (UKŁF Unia). Na szóstym miejscu został sklasyfikowany Wojciech Greda (UKŁF Unia), a ze złotego medalu w tej grupie wiekowej cieszył się Jakub Janicki (30,30 pkt) z gdańskiego Stoczniowca.

W tej samej klasie solistek triumfowała Weronika Ferlin (43,36 pkt) z UIKLF Piruette Opole. Tuż za podium znalazła się Emilia Kiełbaśnik (29,06 pkt) z UKŁF Unii, która była czwarta. 12. miejsce przypadło Oliwii Mąsior (UKŁF Unia), a 23. była inna zawodniczka UKŁF Unii - Zuzanna Dąbrowska. Do rywalizacji o "Piastowski Piruet" w klasie złotej stanęły 33. solistki.

Wśród solistów klasy srebrnej (startowało czterech zawodników) wygrał Nikodem Rawlik (22,67 pkt) z Sosnowca. Wyprzedził Stanisława Borysewicza (GKS Stoczniowiec Gdańsk), Oliwiera Biesa (ŁKS Soła Oświęcim) i Jana Baranowskiego (ŁKS Soła Oświęcim).

Aż 34. zawodniczki rywalizowały w klasie srebrnej solistek. Zwyciężyła Amelia Fic (33,70 pkt) z UIKLF Piruette Opole. W pierwszej "dziesiątce" znalazły się trzy łyżwiarki UKŁF Unii Oświęcim. 5. Sabina Sośniok (24,48 pkt), 8. Agata Nakonieczny (23,54 pkt), 9. Samantha Odbierzychleb (23,34 pkt).

W klasie brązowej startowało 13. łyżwiarek.W tym gronie najlepsza była Antonia Starzyk z UKŁF Unii. Dorobek oświęcimianki to 17,95 pkt. Na najniższym stopniu podium zameldowała się jej klubowa koleżanka - Zofia Janik (14,86 pkt). Miejsca pozostałych solistek UKŁF Unii Oświęcim - 4. Noemi Jakubiec, 6. Zofia Zając, 7. Milena Kwarciak, 8. Katarzyna Janik, 11. Nicole Kwarciak, 12. Gabriela Ryszka, 13. Emila Pieczyk.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy