ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. „Piastowski Piruet” przy czeskiej granicy

13 listopada 2020 Autor: png
Oświęcimscy łyżwiarze udanie zaprezentowali się na cieszyńskiej tafli podczas zawodów o „Piastowski Piruet”. Fot. facebook.com/UKLFUnia

W Cieszynie rozgrywano ogólnopolskie zawody łyżwiarskie "Piastowski Piruet". Rywalizowano także o medale młodzieżowych mistrzostw Polski. Z dobrej strony pokazały się solistki i soliści obu oświęcimskich klubów – UKŁF Unii oraz ŁKS Soły.

W grupie solistek młodzieżowych mistrzostw Polski tuż za „pudłem” znalazła się Zuzanna Mędela. Łyżwiarka UKŁF Unii została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Z kolei Aleksandra Mędela (UKŁF Unia) zdobyła „Piastowski Piruet” w klasie złotej U-18.

W zawodach o „Piastowski Piruet” w grupie juniorek trzecie miejsce zajęła Nicola Adamczyk (ŁKS Soła). Wyprzedziła swoją klubową koleżankę – Martynę Grocholską, zaś szósta w tej kategorii była Gabriela Pauliczek (UKŁF Unia). Wśród juniorów młodszych A startował tylko jeden zawodnik – Mikołaj Pauliczek (UKŁF Unia).

W grupie juniorek młodszych B U-13 najwyżej z oświęcimianek sklasyfikowana została Julia Domagalska (UKŁF Unia), która zajęła piąte miejsce. Szóste przypadło Emilii Kiełbaśnik (UKŁF Unia), a ósme Zuzannie Dąbrowskiej (UKŁF Unia).

Karol Juras (UKŁF Unia) był drugi w klasie złotej U-13, a Jan Baranowski z ŁKS Soły trzeci w klasie srebrnej U-11. Aż 25 zawodniczek startowało w klasie srebrnej solistek. Miejsca oświęcimianek: 4. Anna Zielińska (UKŁF Unia), 9. Julia Kołodziej (ŁKS Soła), 15. Liwia Kolniak (UKŁF Unia), 17. Alicja Michalak (UKŁF Unia), 18. Anna Nowak (UKŁF Unia), 20. Hanna Hoła (UKŁF Unia).

W klasie brązowej dziewcząt U-9 srebrny medal wywalczyła Julia Grzesło z Soły Oświęcim, a tuż za podium na czwartej pozycji znalazła się Antonia Starzyk z UKŁF Unii. Miejsca pozostałych oświęcimianek: 5. Amelia Bolek (ŁKS Soła), 9. Zofia Zajac (UKŁF Unia), 12. Noemi Jakubiec (UKŁF Unia), 13. Kalina Krakowczyk (UKŁF Unia), 18. Katarzyna Janik (UKŁF Unia), 21. Emilia Pieczyk (UKŁF Unia), 24. Amelia Trepis (UKŁF Unia).

W najmłodszej grupie wstępnej do lat 7 na najwyższym stopniu podium stanęła młodziuteńka unitka - Olga Jekiełek, dla której było to pierwsze zwycięstwo. Olbrzymie brawa dla Olgi, ale też wszystkich innych łyżwiarzy z Oświęcimia.