ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Soła łyżwiarstwem stoi! A futbol? Przewróciło się, niech leży...

18 grudnia 2020 Autor: png
Wicemistrzyni Polski na rok 2021 wśród solistek - Elżbieta Gabryszak (na drugim stopniu podium) z oświęcimskiej Soły. Fot. zbiory klubu/nadesłane

Wicemistrzyni Polski na rok 2021 wśród solistek - Elżbieta Gabryszak (na drugim stopniu podium) z oświęcimskiej Soły. Fot. zbiory klubu/nadesłane

Łyżwiarstwo figurowe to bezsprzecznie najprężniej działająca dziś sekcja w oświęcimskiej Sole. Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia. A jednak. O klubowej wizytówce, czyli seniorskiej drużynie piłkarzy Soły mało kto już w Oświęcimiu pamięta.

- Przewróciło się, niech leży - śpiewa Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar. Tak mniej więcej wygląda "próba" reanimacji seniorskiej drużyny w najstarszym oświęcimskim klubie Soła.

A fakt, że zespół rozpadł się w okrągłą rocznicę 100-lecia klubu jest mocną kandydaturą do księgi rekordów Guinessa. To jednak temat na zupełnie oddzielne opowiadanie. Idą bożonarodzeniowe święta, więc skupmy się na zdecydowanie milszych tematach w mieście nad Sołą.

Cieszyn gościł uczestników łyżwiarskich "Mistrzostw Czterech Narodów". Zawody były jednocześnie seniorskimi mistrzostwami kraju na rok 2021. Oświęcim reprezentowały cztery solistki - Elżbieta Gabryszak, Martyna Grocholska, Amelia Konik, Nicola Adamczyk oraz para sportowa - Anna Hernik i Michał Woźniak.

Kapitalnie w Cieszynie zaprezentowała się reprezentantka Soły - Elżbieta Gabryszak, która zdobyła srebrny medal i została wicemistrzynią Polski seniorek na rok 2021. Jej klubowe koleżanki zostały sklasyfikowane na miejscach VIII-X. Odpowiednio na tych pozycjach znalazły się Martyna Grocholska, Amelia Konik i Nicola Adamczyk.

Bardzo dobrze spisała się również para sportowa. Anna Hernik i Michał Woźniak zaprezentowali się tylko w programie krótkim. Oświęcimianie uzyskali wynik 38,02 pkt, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o 6 pkt.

W "Mistrzostwach Czterech Narodów" wicemistrzyni Polski - Elżbieta Gabryszak (127,05 pkt) zajęła czwarte miejsce, Martyna Grocholska (97,99 pkt) była czternasta, Amelia Konik (95,00 pkt) szesnasta, a Nicola Adamczyk (94,33 pkt) siedemnasta.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
stare miasto, 18.12.2020 23:18
Trzymajcie się solarze. Niekochane dzieci Oświęcimia. Ukłony dla kochanego pana prezydenta, który w 100-lecie Soły wspomógł klub eutanazyjną miłością
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 18.12.2020 23:04
O seniorskiej Sole się pamięta i to nie tylko w Oświęcimiu. Ewentualna reaktywacja to ciekawy temat i gdyby redakcja go zgłębiła to byłoby rewelacyjnie. Chętnie poznałbym relacje na linii Zarząd - Miasto.
nitoh, 18.12.2020 16:45
Serdeczne gratulacje dla młodzieży i trenerów !!!
oświęcimianin, 18.12.2020 13:52
Taki jest zarząd Soły który w żaden sposób nie myśli o reaktywacji drużyny seniorów. Dla tych panów liczy się tylko kasa z prywatnej szkółki piłkarskiej.