ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Tylko Rosjanka z polskim paszportem przed oświęcimiankami

19 grudnia 2018 Autor: png
Stoją od lewej: Elżbieta Gabryszak, trenerka - Iwona Mydlarz-Chruścińska i Magdalena Zawadzka. Fot. nadesłane

Stoją od lewej: Elżbieta Gabryszak, trenerka - Iwona Mydlarz-Chruścińska i Magdalena Zawadzka. Fot. nadesłane

Informowaliśmy już o srebrnym medalu Elżbiety Gabryszak i brązowym krążku Magdaleny Zawadzkiej w łyżwiarskich mistrzostwach Polski. Teraz powracamy do krajowego championatu, który był rozgrywany w ramach "Mistrzostw Czterech Narodów" w Budapeszcie.

W węgierskiej stolicy oświęcimianki pokazały się z bardzo dobrej strony. Zdominowały zawody solistek wśród Polek, ulegając tylko Rosjance z polskim paszportem - Ekaterinie Kurakovej. Elżbieta Gabryszak była niewątpliwie faworytką mistrzostw, jednak przyszło się jej zmierzyć z decyzją o dopuszczeniu do startu w MP młodziutkiej Rosjanki, reprezentującej biało-czerwone barwy.

Ela podjęła piękną walkę zachwycając swym występem sędziów, widzów i fanów łyżwiarstwa figurowego. W programie dowolnym zaprezentowała elementy na bardzo wysokim poziomie - gamę skoków potrójnych, przepiękne piruety i efektowne kroki i spirale. Tradycyjnie jej start był ucztą dla sympatyków łyżwiarstwa. Były to cztery minuty pięknych emocji wypływających z radości i pasji. Elżbieta Gabryszak wywalczyła srebrny medal MP z wynikiem punktowym 138,45. W końcowej klasyfikacji "4 Nationals Championship" zajęła czwarte miejsce.

Drugą medalistką z Oświęcimia była Magdalena Zawadzka, która po raz pierwszy startowała wśród seniorek. Brawurowym występem w programie krótkim i dowolnym wywalczyła brązowy medal uzyskując łącznie 122,97 pkt. W ogólnej klasyfikacji "4 Nationals Championship" zajęła dziewiątą pozycję. Tym wynikiem poprawiła swój rekord życiowy aż o 15 punktów. Magda zaprezentowała swoje niebanalne umiejętności wyprzedzając starsze i bardziej utytułowane koleżanki. Kibiców cieszyły jej pięknie wykonane skoki potrójny Toeloop i podwójny Axel oraz pozostałe elementy jak kroki i spirale.

Na tafli lodowej w Budapeszcie obie oświęcimianki pokazały klasę, a trenerka Iwona Mydlarz-Chruścińska nie ukrywała radości i satysfakcji z wieloletniej pracy. W mistrzostwach Polski seniorów Michał Woźniak zajął siódme miejsce z wynikiem punktowym 115,85, zaś w ogólnej klasyfikacji był dwudziesty.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 19.12.2018 20:10
robert, chodziło mi bardziej o sformułowanie, którego użyłeś. Z reguły interesują się czymś tylko zainteresowani, ale ok. Rozumiem, że kwestia dotyczy obecności na zawodach kibiców a nie tylko zawodników, trenerów i sędziów. Na stronie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego są filmy z tu
iejów i faktycznie kibicowsko wygląda to bardzo skromnie. Może z tego powodu Mistrzostwa Polski zostały rozstrzygnięte w ramach tu
ieju międzynarodowego. Oczywiście paniom należy pogratulować wyników i medali.
Co do wpisu z 19:47, to nie ma się czego wstydzić bo "w tym" mieście drużyn A-klasowych nie ma :-)
taka mnie naszła refkeksja, 19.12.2018 19:47
A-klasa w tym mieście to kula u nogi i raczej wstyd, tutaj liczą się trzy dyscypliny: hokej, pływanie i łyżwiarstwo figurowe i niech tak zostanie.
robert, 19.12.2018 13:35
Do Rycerstwo Wiecznej A-Klasy
Tylko tutaj mówimy o Mistrzostwach Polski, a nie o A-klasie, nie umniejszając A-klasie :)
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 19.12.2018 12:14
Patrz! To tak jak z oświęcimską A-klasą. Interesują się tym tylko zainteresowani :-D
robert, 19.12.2018 11:26
Wybaczcie, ale powiedzcie mi kto to ogląda i kogo to interesuje poza zainteresowanymi?