ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Złoto dla reprezentantów OUKŁ Molo Osiek i UKŁF Unii!

02 marca 2018 Autor: png
Magdalena Zawadzka z osieckiego OUKŁ Molo wywalczyła w Sanoku złoty medal. Fot. www.facebook.com/uklmolo

Magdalena Zawadzka z osieckiego OUKŁ Molo wywalczyła w Sanoku złoty medal. Fot. www.facebook.com/uklmolo

Magdalena Zawadzka z OUKŁ Molo Osiek oraz reprezentant UKŁF Unii - Jakub Lofek sięgnęli po tytuły mistrzów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! Walnie przyczyni się zarazem do wywalczenia przez Małopolskę złotego medalu w punktacji województw. Małopolska wyprzedziła województwo łódzkie i mazowieckie.

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie figurowym rozgrywano na tafli w Sanoku. Małopolskę reprezentowało 13 zawodniczek i zawodników z trzech klubów - krakowskiego Lajkonika, oświęcimskiej UKŁF Unii oraz OUKŁ Molo Osiek. W wojewódzkiej klasyfikacji nie mieli sobie równych. Z kolei w punktacji klubowej triumfował ŁTŁF Łódź, przed MKS-em Axel Toruń oraz UKŁF Ochota Warszawa.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Magdalena Zawadzka z osieckiego Molo, która startowała w grupie juniorek młodszych B. Ta solistka prowadziła po programie krótkim, a w dowolnym postawiła przysłowiową "kropkę nad i". Jej wynik to 88,36. Blisko podium w tej rywalizacji była Amelia Konik z UKŁF Unii. Zajęła ostatecznie czwartą pozycję z rezultatem końcowym 83,90 pkt.

Ze złotym krążkiem z Sanoka wrócił także utalentowany solista UKŁF Unii - Jakub Lofek. Startował on w grupie juniorów młodszych B. Oświęcimianin (107,68 pkt), wyraźnie wyprzedził swoich rywali. Drugi był Egor Khlopkov (MUKS Euro 6 Warszawa), a trzeci Szymon Derechowski (UKŁ Spin Katowice).

W konkurencji juniorów młodszych A Michał Woźniak (Molo Osiek) był czwarty z wynikiem 118,41 pkt. Piąte miejsce zajęła Nicola Adamczyk (UKŁF Unia) w juniorkach młodszych A. Jej dwie klubowe koleżanki także znalazły się w pierwszej "dziesiątce". Na dziewiątej pozycji sklasyfikowano Karolinę Zielke, a stopień niżej Zuzannę Mędele.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy