MAŁOPOLSKA. List Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego do Małopolan

20 maja 2019 Autor: Materiał sponsorowany
MAŁOPOLSKA. List Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego do Małopolan

Poniżej prezentujemy list Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego do Małopolan.Szanowni Państwo

Mieszkańcy Województwa Małopolskiego

Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego. 26 maja każdy z nas będzie mógł zadecydować o przyszłości Europy, ale również – co chcę z całą mocą podkreślić – o przyszłości Małopolski. Na spotkaniach, w których uczestniczę jako Marszałek Województwa Małopolskiego padają pytania o środki europejskie, których rozdzielaniem zajmuje się Zarząd Województwa. Warto zadać pytanie: dlaczego wybory do Europarlamentu są tak istotne?

Dzisiaj, w czasach szybkich przemian zachodzących na świecie, w wielu dziedzinach życia kluczowym jest, by sami Europejczycy, którymi my również jesteśmy mieli decydujący wpływ na kształt polityk europejskich. One w bezpośredni sposób będą przekładać się na życie Małopolan. Nie chodzi tylko o środki europejskie, z których jako województwo bardzo korzystamy, ale również o unijne przepisy, dotyczące na przykład wolności w Internecie, rozwoju rolnictwa czy dostępu do produktów tej samej jakości we wszystkich krajach Unii.

Dlatego tak ważne jest, by za sterami Unii Europejskiej stanęły osoby odpowiedzialne, sprawdzone i godne zaufania, które będą potrafiły kierować Wspólnotą z poszanowaniem naszych zwyczajów, praw, tradycji i interesów wszystkich krajów i regionów.

Chcę, żeby mieszkańcy Małopolski mieli wpływ na sprawy europejskie, a nasz głos był słyszany we Wspólnocie. Pokażmy, że jesteśmy aktywnymi obywatelami. Serdecznie zachęcam do udziału w wyborach 26 maja!

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego

Komentarze do tej aktualności zostały wyłączone.