MAŁOPOLSKA. Program pożyczek unijnych dla przedsiębiorców z województwa małopolskiego

08 lipca 2019 Autor: Materiał sponsorowany
MAŁOPOLSKA. Program pożyczek unijnych dla przedsiębiorców z województwa małopolskiego
Już od blisko dwóch lat w naszym województwie działa program Banku Gospodarstwa Krajowego – Małopolska Pożyczka, dedykowany sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw

Przedsiębiorcy z Małopolski mogą już składać wnioski o pożyczki udzielane ze środków unijnych do kolejnej instytucji finansującej. Wsparcia przedsiębiorcom, z ramienia BGK, udziela krakowski oddział Lubelskiej Fundacji Rozwoju. Kwota pożyczki unijnej to nawet 1 milion złotych, oprocentowanie zaś wynosi od 1,87% w skali roku.


Dla kogo przeznaczone są pożyczki unijne?

Podstawowe warunki i zasady udzielania pożyczek unijnych dla przedsiębiorców dostępne są na stronie http://pożyczkaunijna.pl. Program pożyczek kierowany jest do mikro, małych lub średnich przedsiębiorców, prowadzących działalność dłużej niż 24 miesiące na terenie województwa małopolskiego.

Środki z pożyczki unijnej przedsiębiorca przeznaczyć może między innymi na zakup maszyn, urządzeń, wyposażenia, materiałów i surowców, licencji oraz oprogramowania, zakup nieruchomości i środków transportu na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mogą też sfinansować zapłatę podatku VAT z tytułu realizowanej inwestycji, do momentu jego zwrotu z Urzędu Skarbowego.

Wysokość i oprocentowanie pożyczek unijnych

- Przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczki unijne na preferencyjnych zasadach. Z niskim i stałym oprocentowaniem od 1,87% w skali roku, które jest znacznie korzystniejsze od oprocentowania na zasadach rynkowych – mówi Janusz Hawrył, dyrektor Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

Kwota pożyczki, jaką mogą uzyskać małopolscy przedsiębiorcy wynosi od 10 tysięcy do 1 miliona złotych. Oprócz niskiego oprocentowania istotne są tu brak prowizji za udzielenie pożyczki oraz brak konieczności wnoszenia wkładu własnego. Okres finansowania wynosi do 7 lat, a na rozpoczęcie spłaty kapitału przedsiębiorcy mogą mieć nawet 6 miesięcy.

Gdzie po pożyczkę unijną?

Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się, czy spełniamy warunki do udzielenia pożyczki, a następnie odwiedzić oddział LFR przy ulicy Zamkniętej 10/Wielickiej 29 w Krakowie, gdzie uzyskamy komplet informacji.

- Pracownicy LFR w Krakowie udzielają bezpłatnej pomocy przy wypełnieniu wniosku o udzielenie pożyczki unijnej. Każdy przedsiębiorca może liczyć na indywidualne podejście uwzględniające specyfikę jego działalności, sytuację finansową firmy oraz proponowane zabezpieczenie – tłumaczy Janusz Hawrył.


Pożyczki udzielane są w ramach projektu „Zintegrowany projekt wsparcia instrumentów finansowych w Małopolsce”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Komentarze do tej aktualności zostały wyłączone.

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink6 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 65
Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęwww.optifloor.plMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 76