MINI-HOKEJ. Debiut drużyny najmłodszych unitek

10 listopada 2020 Autor: png
Najmłodsi adepci oświęcimskiego hokeja aż palą się do gry. Fot. Dariusz Łakomy/nadesłane

Najmłodsi adepci oświęcimskiego hokeja aż palą się do gry. Fot. Dariusz Łakomy/nadesłane

W hali lodowej przy ulicy Chemików rozegrany został "Turniej Przyjaźni" w mini-hokeju.

Zawody były wyjątkowe w swoim rodzaju, bowiem prawdziwy debiut zaliczyła drużyna złożona z najmłodszych oświęcimskich zawodniczek. Wyjątek stanowiła obsada bramki, gdzie zagrał golkiper UKH Unii.

Jak jednak zapewnia prezeska UKH Unii Oświęcim Katarzyna Kot, już znalazła się początkująca hokeistka chętna do podjęcia bramkarskich treningów.

W zawodach oprócz gospodarzy na lodzie zaprezentowały się zespoły z Jastrzębia, Krakowa i Sosnowca. Zawody rozgrywane były pod szyldem "Turnieju Przyjaźni". Nazwa nie była przypadkowa, gdyż w tym przypadku nie liczono bramek, punktów i nie przyznawano miejsc. Najważniejszym celem była wspólna sportowa zabawa i rywalizacja w duchu fair-play.

- Fajnie, że w turnieju mogła zagrać drużyna złożona z najmłodszych unitek - mówi trenerka w UKH Unii, Małgorzata Gałuszka. - Początkowo były bardzo zestresowane. To przecież dla nich nowe wyzwanie.

- Pomimo pierwszej przegranej, bardzo garnęły się do grania. Co ciekawe, nawet narzekały na tak duże przerwy między spotkaniami. Z każdym meczem ich gra wyglądała lepiej i widać już spore postępy w jeździe i opanowaniu krążka - dodaje Małgorzata Gałuszka.

Przez obecnie panującą sytuację epidemiczną "Turniej Przyjaźni" odbył się oczywiście bez udziału publiczności. W organizacji i przygotowaniu dzieci do gry w każdej z drużyn pomagali trenerzy i wolontariusze - kierownicy drużyn.

Składy oświęcimskich drużyn:
Bramkarze: Mikołaj Jarnot, Jakub Małkow, Dominik Pindel.

UKH Unia Oświęcim A - Szymon Wiśniowski, Piotr Fornagiel, Kacper Pietrańczyk, Arkadiusz Grudnik, Kacper Piekarski, Igor Gałgan, Maksym Kuźma, Patryk Zajas, Jakub Staniecko, Kacper Paluch, Daniel Gródek, Igor Barciak.

UKH Unia Oświęcim B - Fabian Grzesło, Franciszek Rzeszutko, Thiago Da Costa, Karol Dudka, Paweł Migdał, Dawid Wyrobiec, Marcin Teda, Hubert Stefański, Dawid Nowakowski, Błażej Wróbel, Tristan Pretnar.

UKH Unia Oświęcim C - Lena Gałuszka, Patrycja Matuszkiewicz, Hanna Skarboń, Maja Socha, Oliwia Firszt, Oliwia Kosiec, Michalina Langner, Oliwia Mąsior, Maja Mleczko, Nicola Olejarz, Marcelina Ordecka, Julia Szymeczko.

Trenerzy: Jan Mól, Witold Łazarz, Małgorzata Gałuszka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy