MINI-HOKEJ. Rozpocznij przygodę, a może hokejową karierę?

31 sierpnia 2020 Autor: png
14 września ruszą zajęcia mini-hokeja organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz UKH Unię Oświęcim. Fot. nadesłane/zbiory UKH Unii

14 września ruszą zajęcia mini-hokeja organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz UKH Unię Oświęcim. Fot. nadesłane/zbiory UKH Unii

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim są organizatorami zajęć mini-hokeja dla najmłodszych. Zabawowe treningi ruszą 14 września. Będą się odbywały w każdy poniedziałek i środę od godz. 17.45.

- Zapraszamy wszystkie dzieci już od piątego roku życia. - mówi prezeska UKH Unii Oświęcim, Katarzyna Kot. - Będziemy starali się nauczyć dzieci podstaw gry w hokeja. Przede wszystkim prawidłowej jazdy na łyżwach, techniki operowania kijem, rozwinięcia motoryki, równowagi i koordynacji. Trenerzy zadbają też o ogólny rozwój fizyczny dziecka - dodaje Katarzyna Kot.

Zajęcia z najmłodszymi poprowadzą Jan Mól i Witold Łazarz. Plany są takie, aby do tego trenerskiego duetu dołączył nowy trener UKH Unii, Adam Żogała. Za selekcję oraz przygotowanie nowych bramkarzy będzie odpowiadał Witold Łazarz, który jeszcze do niedawna był golkiperem seniorskiej drużyny Unii.

- Jeśli chodzi o trening z młodymi bramkarzami, to najwięcej uwagi trzeba poświęcić technice jazdy na łyżwach. To jest podstawowa baza do dalszego rozwoju - podkreśla Witold Łazarz. - U dzieci łatwiej wytrenować odpowiednie nawyki, które są niezwykle istotne w dalszej karierze. Przede wszystkim musimy zachęcić dzieciaki do trenowania hokeja. To jest przygoda życia, która uczy i wychowuje. Pozwala poznać wielu wspaniałych ludzi i zwiedzić trochę świata. Chcemy zarazić hokejem jak najwięcej osób - mówi były bramkarz.

Na zajęcia mini-hokeja mogą przychodzić dzieci o różnym stopniu zaawansowania umiejętności jazdy na łyżwach. Jeśli ktoś połknie hokejowego bakcyla, będzie mógł później rozpocząć naukę w klasie o profilu hokejowym, które są prowadzone w oświęcimskiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 11.

- Początkującym zawodnikom pomagamy w skompletowaniu i wypożyczeniu sprzętu ochronnego młodego hokeisty. Zajęcia mini-hokeja to oczywiście nie tylko treningi. Najmłodsi wezmą udział w turniejach i rozgrywkach sportowych w swojej kategorii wiekowej - wyjaśnia Katarzyna Kot.

W tym sezonie planowanych jest kilka turniejów w oświęcimskiej hali lodowej, aby jak największa ilość początkujących zawodniczek i zawodników mogła w nich wziąć udział.

Dzieci będą miały możliwość udziału w zajęciach dodatkowych w czasie wakacji i ferii zimowych. Podczas zajęć na lodowisku spotkają się także z zawodnikami seniorskiej drużyny Re-Plast Unii. Z kolei w grudniu zawsze odwiedza ich hokejowy święty Mikołaj.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy