MINI-HOKEJ. UKH Unia Oświęcim tuż za "pudłem"

28 marca 2018 Autor: png
Młodzi unici zajęli czwarte miejsce w oświęcimskim turnieju "Re-Plast Cup". Fot. zbiory UKH Unii

Młodzi unici zajęli czwarte miejsce w oświęcimskim turnieju "Re-Plast Cup". Fot. zbiory UKH Unii

Czwarte miejsce zajął zespół UKH Unii w rozgrywanym na lodowisku w Oświęcimiu turnieju mini-hokeja "Re-Plast Cup". Na tafli zaprezentowały się dzieci z rocznika 2010 i młodsi. Oprócz gospodarzy wystąpiły ekipy MMKS Podhala Nowy Targ, UKH Dębicy, KTH Krynicy, Cracovii i sanockich Niedźwiadków.

- Po raz pierwszy turniej odbył się w tak licznej obsadzie - informuje Katarzyna Kot, prezeska UKH Unii Oświęcim. - Udział wzięły wszystkie zespoły z małopolskich ośrodków szkolących dzieci i młodzież w hokeju na lodzie. Nasz klub reprezentowała największa ilość hokeistów. Wystawiliśmy do zawodów aż cztery czwórki najmłodszych adeptów hokeja, dwóch bramkarzy. Mam na myśli przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Sportowymi - dodaje Katarzyna Kot.

UKH Unia rozpoczęła turniej od remisu z Niedźwiadkami Sanok, które w swoich szeregach miały kilku starszych zawodników. Później biało-niebiescy pokonali Dębicę 8:5 oraz Cracovię 6:1 i doznali porażki z Krynicą 4:10. W "małym finale" oświęcimianie przegrali z nowotarskimi "Szarotkami" 3:7. Najlepszą drużyną ostatecznie okazały się Niedźwiadki Sanok i puchar "Re-Plast" za pierwsze miejsce pojechał na Podkarpacie.

- Dla kilku zawodników i zawodniczek to pierwszy turniejowy występ. Było mnóstwo emocji i przeżyć zarówno dla nich, jak i dla licznie zgromadzonej na oświęcimskim lodowisku publiczności. Za miesiąc nasza najmłodsza drużyna zmierzy się ze swoimi rówieśnikami w ogólnopolskim turnieju mini-hokeja w Jastrzębiu. Na "Jastorze" do rozgrywek stanie aż 16 zespołów. Chciałabym przypomnieć, iż szkolenie młodzieży w tej kategorii wiekowej wspiera miasto Oświęcim - zakończyła Katarzyna Kot.

Oświęcimianie wystąpili w składzie: Gabriel Jurkiewicz, Marcin Stachura, Karol Furman, Szymon Krzemień, Mikołaj Wróbel, Alan Bugański, Piotr Fornagiel, Adam Pasternak, Kamil Szczypka, Franciszek Kramarczyk, Maja Walkowicz, Wiktoria Wierońska, Lena Januszyk, Nadia Sibik, Przemysław Wanat, Szymon Więcek, Artur Mądrzak, Mikołaj Jarnot. Trenerzy: Robert Piecha, Małgorzata Gałuszka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy