MODELARSTWO. Orzeł z Przeciszowa odleci na mistrzostwa świata!

11 kwietnia 2014 Autor: (PNG)

Przeciszowianie będą rywalizowali z najlepszymi modelarzami globu! Łukasz Fuczek i Andrzej Zemła wywalczyli przepustkę na mistrzostwa świata, które w tym roku odbędą się w Bułgarii. To olbrzymi sukces zawodników reprezentujących Klub Modelarski Orzeł Przeciszów. Wielkie gratulacje!

Stoją od lewej: Andrzej Zemła, Łukasz Fuczek i Wojciech Bochenek. Fot. KM Orzeł Przeciszów

Stoją od lewej: Andrzej Zemła, Łukasz Fuczek i Wojciech Bochenek. Fot. KM Orzeł Przeciszów

Przeciszowianie właśnie wrócili z modelarskich mistrzostw Polski statków i okrętów sekcji „C” Naviga, które odbyły się w Oleśnicy. Krajowy championat był automatycznie jedną z eliminacji do mistrzostw świata w Bułgarii. W Oleśnicy modelarnię z Przeciszowa reprezentowali Wojciech Bochenek, Andrzej Zemła i Łukasz Fuczek.

Zaprezentowali oni cztery modele okrętów w klasie C-7 (modele kartonowe). Złoty medal i tytuł mistrza Polski w grupie seniorów zdobył Andrzej Zemła za model japońskiego krążownika IJN Takao (95,62 pkt). Ten sam zawodnik sięgnął po srebro za rosyjską fregatę projektu 1135.6 Talwar (92,00 pkt). Brązowy krążek wywalczył Łukasz Fuczek za brytyjski krążownik przeciwlotniczy HMS Colombo (89,66 pkt).

Z kolei junior - Wojciech Bochenek stanął na najniższym stopniu podium i zdobył nagrodę specjalną za amerykańskiego niszczyciela USS Heermann (87,00 pkt). Z przeciszowskiej grupy powołania do kadry narodowej na rok 2014 otrzymał Łukasz Fuczek i Andrzej Zemła.

To wielkie wyróżnienie i możliwość reprezentowania biało-czerwonych barw podczas mistrzostw świata (rozgrywane są co dwa lata). Tegoroczne odbędą się od 28 czerwca do 6 lipca w bułgarskiej Starej Zagorze. Modelarze z Przeciszowa będą startowali w klasie C-7 (okręty kartonowe) i zmierzą się z najbardziej utytułowanymi modelarzami na świecie!

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
przeciszowianka, 13.04.2014 22:37
nie chcemy kopalni... za to zrobcie cos dla mlodych ludzi, otworzcie szkole sportowa , zbudujcie korty tenisowe, basen, boisko do siatkowki a nie kopalnie!!! mamy zdolnych ludzi w gminie tylko zero mozliwosci!!! dlaczego gimnazjalisci przepisuja sie do oswiecimskich szkol? dlatego ze przeciszow nie oferuje nic dzieciom i mlodziezy :(
xddd, 13.04.2014 21:10
oni na kopalni robią, czy co?
janioł_wie, 12.04.2014 20:25
<p>do szczaw i mirabelki , do ekonomista . chyba sie wam strony (...) chłopaki to modelarze (medalowi) . a te modele na pewno węgla nie woziły . proponuje wizytę u specjalisty ale uprzedzam , że na głupotę brak lekarstwa :D</p>
mieszkaniec Przeciszowa, 12.04.2014 15:56
Gratulacje tylko się cieszyć że mamy takich zdolnych ludzi. Nie wiem, dlaczego tyle wpisów na temat gó
ictwa. Nic na ten temat tu nie ma. Jeszcze raz gratulacje, i powodzenia w Bułgarii
Przeciszowian z Boconka, 12.04.2014 02:14
Kopalni w Przeciszowie mówimy NIE
hobbysta43, 12.04.2014 01:51
Wielkie gratulacje Panowie.
Szczaw i mirabelki, 12.04.2014 00:20
Barbórka, trzynastka, czte
astka, flexy, trzykrotnie krótszy czas pracy do emerytury, europejskie zarobki, dodatkowa opieka zdrowotna (bez kolejki do specjalistów), dodatkowa opieka prawna (jak narozrabiasz - adwokat opłacany przez kopalnię), wczasy zagraniczne za free, 8 ton węgla ( 8 X 600 zł), najwyższe emerytury za najkrótszy czas pracy. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!!!
górnik, 12.04.2014 00:02
pszerub se na kopalni 25 lat to zobaczysz
Przeciszowianin, 11.04.2014 21:55
Wielkie Gratulacje !
mądrala, 11.04.2014 13:11
@ Shadow:,,ekonomista: Jesteście sflustrowanymi darmozjadami, którzy nie piszą na temat. Tylko psycholog może wam pomóc (choć nie jestem w 100% pewien). Brawo dla znakomitych modelarzy , cieszę się , że mamy w tym rejonie ŚWIATOWĄ CZOŁÓWKĘ !!!!! ZŁOTE CHOPAKI.
Shadow, 11.04.2014 12:27
Wyzamykać kopalnie i sprowadzać węgiel z Australii. Nie chcemy już dokładać z naszych ciężko zarobionych groszy bogatym rylom
ekonomista, 11.04.2014 11:34
Węgiel trzeba sprowadzać skąd taniej ,a nie cały czas dotować od czasów pastucha gierka .Społeczeństwo już nie chce dokładać do nierentownych (wszystkich)kopalń i do emerytur gó
iczych 1000 000 000 (miliard ,bo trudno w to uwierzyć) rocznie .M.Tather w Angli zwolniła w roku 180 tys gó
ików i gospogarka Angielska zaraz w pierwszym roku odczuła wzrost .To że gierek wmówił gó
ikom że są najważniejszą grupą zawodową jest podtrzymywane do dziś ,a ryży boi się ich ruszyć bo przyjadą z kilofami i śrubami do Warszawy -no i elektorat wlezidoopków odejdzie .Ja chcę pracować na siebie i swoje dzieci ,a nie dotować dziury w ziemi bez dna .!!! do 67 lat .DOSYĆ!!!