OLIMPIADA. Zmienne szczęście zespołu oświęcimianki

14 stycznia 2020 Autor: png
Anna Kot (druga od lewej) reprezentuje UKH Unię i miasto Oświęcim w „III Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży” w szwajcarskiej Lozannie. Fot. nadesłane

Anna Kot (druga od lewej) reprezentuje UKH Unię i miasto Oświęcim w „III Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży” w szwajcarskiej Lozannie. Fot. nadesłane

Podczas rozgrywanych właśnie w szwajcarskiej Lozannie „III Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży” miasto Oświęcim i zarazem UKH Unię reprezentuje hokeistka – Anna Kot. Oświęcimianka występuje w turnieju hokeja lodzie, rozgrywanym według zasad trzy na trzy. Póki co, jej drużyna radzi sobie ze zmiennym szczęściem.

- To dla mnie ogromny zaszczyt. Zrobię wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony - mówi reprezentantka Polski do lat 18, Anna Kot.

- Podczas zgrupowania kobiecej kadry do lat 18 w Opolu, trenerzy przeprowadzali specjalistyczne testy. Sprawdziany decydowały o tym, kto zakwalifikuje się na Igrzyska. Nasze przejazdy zostały nagrane i wysłane do komisji. Informacja o tym, że się zakwalifikowałam bardzo mnie ucieszyła. Udział w Olimpiadzie jest wielkim zaszczytem - dodaje Anna Kot.


Oprócz normalnego turnieju hokejowego z udziałem sześciu najlepszych męskich i żeńskich reprezentacji rankingu IIHF, odbywają się także zmagania w turnieju trzy na trzy. W nim Polskę reprezentują Anna Kot, Alicja Mota, Alicja Sowa oraz Aleks Menc, Jakub Michalski i Jakub Trzebunia.

Zmagania mają niecodzienną formę, bo reprezentanci każdego z krajów zostali rozdzieleni i drogą losową przydzieleni do ośmiu poszczególnych zespołów. Młoda oświęcimianka trafiła do zespołu „Niebieskich”. Póki co, drużyna oświęcimianki w Lozannie radzi sobie „w kratkę”. „Niebieskie” pokonały „Zielone” 5:3 i przegrały z „Żółtymi” 5:8.

- Organizatorom zależało przede wszystkim na tym, aby w tej formule jak najwięcej państw miało swoje reprezentacje. Zasady są takie same jak w mini hokeju, czyli gra toczy się w jednej tercji otoczonej bandami. Meczom towarzyszy show z oprawą muzyczną i świetlną - informuje Tobiasz Bigos, który wspólnie z Sebastianem Owczarkiem są trenerami polskiej „szóstki”.

Szefem Polskiej Misji Olimpijskiej „Lozanna 2020” jest były znakomity łyżwiarz szybki - Konrad Niedźwiedzki, wielokrotny mistrz Polski i brązowy medalista z Soczi (2014). Wspiera go Luiza Złotkowska, srebrna (Soczi) i brązowa medalistka (Vancouver 2010) w łyżwiarskie szybkim.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy