OSIEK. 38 strażaków walczyło z pożarem domu jednorodzinnego

14 sierpnia 2015 Autor: sz

38 strażaków uczestniczyło w akcji gaszenia dachu dzisiaj w nocy. Prawdopodobną przyczyną pożaru była instalacja centralnego ogrzewania.

fot. Rozalia Ćwiertnia

fot. Rozalia Ćwiertnia

Do pożaru doszło w piątek o godzinie 0:45 na ulicy Jaśminowej w Osieku. W płomieniach stanął dom parterowy z poddaszem. Spaleniu uległo pokrycie dachowe wraz z więźbą oraz instalacje.

W akcji gaśniczej udział brali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu oraz ochotnicy z Kęt, Polanki Wielkiej i Osieka. Łącznie z pożarem walczyło 38 strażaków, którzy zakończyli swoje działania o godzinie 2:10.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
jerzy , 27.08.2015 15:19
Nie lubię uczestniczyć w „pyskówkach” z osobami, które nie mają cywilnej odwagi powiedzieć coś w twarz, i podszywają się pod innych. Po otrzymaniu informacji od druhów strażaków o niesmacznej dyskusji na tym portalu uznaję, że rzeczywiście jest niesmaczna i obrzydliwa. Dlatego informuję: Jestem dumny, że w pracy społecznej OSP pomaga mi również moja rodzina ponieważ, bez ich wsparcia i pracy nie udałoby się zrealizować wielu przedsięwzięć. Plan finansowy, pracy, zakupów i działalności naszej OSP na rok 2015 był zatwierdzony na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym. Nikt z zebranych nie chciał nic dodać, ująć, zmienić. Wszystkich niezadowolonych członków OSP w Głębowicach, którym w ciągu roku zmienił się pogląd na plan pracy proszę o skorzystanie z uprawnień Statutowych i pisemne zawnioskowanie o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania na, którym można będzie zmienić plan pracy podając szczegółowy nowy zakres oraz sposób finansowania zadań. Wszystkich strażaków dokonujących wpisy anonimowo zapraszam na posiedzenie zarządu OSP lub Zebranie, ponieważ w mojej ocenie tam jest miejsce na merytoryczną i rzeczową dyskusję. Dh Damiana znam od zawsze i współpracuję z nim społecznie już od czasów ZMW to jest ponad 20 lat. Czasem miewamy różnicę poglądów, jednak to jest sprawa między nami. Każdy z nas robi to co uważa za słuszne. Tak było, jest i będzie. Nie życzę sobie aby osoby, szczególnie anonimowe obrażały Damiana, mnie, nasze rodziny oraz innych strażaków. Jerzy Obstarczyk Prezes OSP w Głębowicach
bbb: , 27.08.2015 09:10
do aaa: Ewa to ty ?:) Dobrze znasz temat, to chyba TY. Nie rozwiązał etatu , tylko umowę :) , wykształcenie zobowiązuje . Jak już piszesz światu takie banały na forum to napisz no o jaką resztę Ci chodzi i o jakich innych ci chodzi.? Tych których nigdy nigdzie nie ma , nie mają czasu , badań , szkoleń ,czy tych którzy mieszkają obok remizy i nie wstaną z wyra żeby jechać na zawody. Napisz ale tak konkretnie !!!!
aaa, 27.08.2015 07:38
No wybaczcie, ale klan Pana O jest dużo szerszy od klanu Damiana. Ktoś chyba zapomniał o synu, córce, bracie i dwóch siostrach pana O i szwagrze. Tak samo jak klan naczelnika i jego zastępcy. Zresztą ludzie - to jest mała wieś, normalne że ludzie ze swoich rodzin należą do tych samych organizacji. Sęk w tym żeby nie faworyzować swoich i nie mieć klapek na oczach, tylko patrzeć też na innych. Młodzieżówka jest świetna, to fakt, ale o resztę się jakoś nie dba. A Damian nie zrezygnował ze straży tak jak Pisiu, on tylko rozwiązał etat konserwatora. W straży jest i będzie dalej.
Byly druh, 27.08.2015 00:37
Srazak czyli Jerzy O... ha ha Ci ktorzy cie znaja wiedza i slyszeli 1000 razy jak urzywasz okreslenia jesnie panujacy... zal d... sciska ze zdemolowal cie w ostatnich wyborach... Brawo Damian!!! to jest biznes a nie spolecznictwo. Synus prezes Tatus skarbnik ciekawe czy jest druga taka straz w Polsce ha ha
FRED, 26.08.2015 23:43
Jaki prezes taki radny... nic dla wsi nie robi tylko zapatrzony w ta swoja straz...Otoczony swoimi Miśkami (pieski prezesa) wygorowane ego i nic pozatym ... Smiech na sali...
Strażak, 26.08.2015 21:51
kolega Damian zrezygnował z etatu w OSP a do strazy dalej należy więc nie rób zamieszania strazak sam poz..
strażak sam , 26.08.2015 18:03
Rezygnują , wracają , odchodzą , przychodzą , obrażają się , odbrażają się . Chłopcy bez jaj:) He He Damianek wróci do straży jak niejaki "PISIU" , Ten suchej nitki na straży i klanie O w owym czasie nie zostawiał :) :) a później wrócił na kolanach i preziowi wręczał kwiaty na dzień strażaka.
rety rety , 26.08.2015 17:56
Jak się Damian K , ożeni , to mu się odmieni :) . Jak będzie miał dzieci , to może ich polubi i sam będzie zajmował się organizowaniem MDP. Żeby coś rozumieć trzeba mieć z tym styczność . A kaaaaaaaaaaawalery , no cóż o czym mogą myśleć :)
strażak z powiatu , 26.08.2015 13:30
Tak czytam , czytam te wpisy i pytam kto to jest ten dh Damian K? i co takie zamieszanie że zrezygnował. Jego sprawa i już. Obstarczyka znam i jeżeli mu ktoś zarzuca, że dba o 'muminki" - rozumiem że chodzi o młodzież z MDP - to chyba rozum postradał, oj ludzie, ludzie, ludzie. W niejednej OSP chcieli by mieć taka młodzieżówkę. I jeszcze jedno , byłem z młodymi chłopakami z Głębowic na kursach więc nie piszcie banałów. Boję się o kursy tej waszej "starej kadry" bo jak jest tak jak u nas - to bryndza:) I uwaga u nas w OSP sprawami szkoleń, ćwiczeń i wyjazdów zajmuje się naczelnik i zastępca , więc ktoś tu do kogoś ma chyba niesłuszne ALLLLEE
nie z klanu :) , 26.08.2015 12:56
Co wy z tymi klanami :) . Licząc: Damian K , Dariusz K , Ewa T ( prawie rodzina ) to nie jest ich mniej niż tych z klanu O : Jerzy O, Julian O , Beata O . Prawie tyle samo :) . Gdyby Damian zapisał do OSP mamę , siostrę i szwagra ( nikt im nie broni ) jak prezes i nie "hasał " tylko założył rodzinę -miałby może dziś syna i córkę w wieku dzieci dalszego klanu O. zapisał by ich do OSP I byłyby inny klan K o podobnej ilości. Więc do roboty i zapisywania. Do strażaka z osieka :) - a u was tez jest podobno klan prezes P ( mama, tata , syn , córka - hoo hoo jak w Głębowicach :) :)
zza płotu, 26.08.2015 09:17
Zrezygnował bo miał powód i nie była nim podwyżka. Jeździć pewnie będzie dalej bo ludziom trzeba pomagac bez względu na wszystko, ale niekoniecznie jako kierowca, bo kierowców to oni tam mają duużo ;) szkoda tylko że na papierze a nie w praktyce, ale to już inna bajka.
kolega, 25.08.2015 21:48
pewnie będzie dalej pomagał w straży a wyjazdów to oni nie mają szkoleń tęż to nie jezdzi pozdrawiam obojętnego ty pewnie jesteś z klanu rodzinnego skoro go tak obrażasz
strażak z Osieka, 25.08.2015 21:35
no niezły burdel tam mają a kolega Damian robił dobrą robotę tam ale z tego co mówią to Pan Prezes to rozwala ma w du....starą kadrę dba o muminków i rodzinkę trochę nie w tą stronę to powinno działać pozd....... a w Osieku Naczelnik dobrze sobie radzi i rozlicza się w gminie ale zawsze liczy się ktoś z doświadczeniem
obojętny , 24.08.2015 13:16
Damian K , przestań obrażać porządnych strażaków i prezesa, weź się do roboty. A jak nie to przepisz się do osieka. Tam mają wolny etat konserwatora , dostaniesz podwyżkę i będziesz mógł rządzić, może tam zostaniesz naczelnikiem :)
stróż , 24.08.2015 13:12
Audi umyje w domu , ale gdzie radiowóz będzie teraz parkował ?????
strażak , 24.08.2015 13:08
Czegoś nie rozumiem, to jak Pan Damian K, był na ga
uszku gminy za 250 zł netto na miesiąc to jeździł do akcji , a jak wymówił umowę to nie jeździ i nie pracuje w straży? To dziwna postawa jak na społecznika. A ten klan rodzinny jest już trzecią kadencję , coś dziwnie że dopiero teraz mu się znudził:) , nie dostał podwyżki :) . Dziwne że inne klany rodzinne panu Damianowi w Głębowicach nie przeszkadzają. A z tego co widać , posłuszny to on był , jest i będzie jaśnie panującemu wójtowi osieka.
cap, 19.08.2015 22:37
nie wiedzialem to gdzie teraz bedzie audi myl hehe
łapucap, 18.08.2015 23:01
łapucap do cap: Damian K nigdy nie należał do klanu Prezia. Wróble ćwierkają że wymówił posłuszeństwo panu O. Bojówka się posypała i może temu nie byli do pożaru bo już nie ma kto?
kolega, 18.08.2015 18:19
wybacz cap kolega Damian zrezygnował z etatu w straży dość ma tego rodzinnego bagna i prywatnej straży bo to przesada co się tam dzieję
cap, 18.08.2015 17:04
dokladnie straz prywatna i do spolki damian k
olo, 17.08.2015 15:59
osp Głębowice wozi tylko Prezesa. Oni nie są od gaszenia pożarów.
kndahar, 15.08.2015 19:26
do niezmie
iezdziwiony: taaak o 1-szej w nocy....tylko jednego zapomnieli spalić..ciebie idioto...centralne używa się również do podgrzewania ciepłej wody tak dla twojej informacji...Współczucie dla rodziny...trzymajcie się..dacie rady.
Strażak, 14.08.2015 19:16
Serdeczne współczucia dla Rodziny .Pozdrowienia dla stanowiska kierowania PSP Oświęcim za ściągnięcie Jednostek z innych OSP a OSP Głębowice ma niecałe 2 kilometry brawo za znajomość terenu .Pozdrawiam
niezmierniezdziwiony, 14.08.2015 14:23
pewnie śmieci palili bo raczej nie z zimna