OSIEK. Ponad 100 osób morsowało z Dorianem. Pogoda dopisała

25 lutego 2018 Autor: sz
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

W niedzielę do Osieka zjechali się miłośnicy zimnych kąpieli. We wspólnym morsowaniu na terenie Molo Resort udział wzięło ponad 100 osób. Nie zabrakło również publiczności, która oklaskami nagradzała tych odważnych.

-W sumie morsowało ponad 100 osób. Zarówno mężczyźni jak i kobiety, nie zabrakło również dzieci. Najmłodsza uczestniczka miała 13 lat, natomiast najstarszy uczestnik miał lat 80 – podsumowuje Paweł Szczerbowski, właściciel Dorian Fitness Club z Kęt, organizator wydarzenia.

Wśród uczestników, którzy zjechali się z okolic bliższych i dalszych, np. ze Świnnej Poręby czy też z Mysłowic, byli tacy, dla których dzisiejsze wejście do zimnej wody było pierwszy raz.

-Tak naprawdę decyzję o tym, że wezmę udział w dzisiejszym morsowaniu podjęłam wczoraj, podczas treningu z moim trenerem personalnym z którym na co dzień ćwiczę w Dorianie – mówi dzisiejsza debiutantka, Żaneta Czarny z Oświęcimia. -Należę do osób, które lubią ciepło więc tym bardziej stanęłam dzisiaj w obliczu wyzwania. I weszłam – dodaje miłośniczka zdrowego trybu życia.

Miłośnicy morsowania i przyjaciele Fitness Club Dorian morsują minimum dwa razy w tygodniu. Natomiast wydarzenie takie jak dzisiaj organizatorzy zapowiadają już na przyszły rok.

-Nie mamy żadnych ograniczeń , chyba że sami sobie je stworzymy w głowie. Nie bolało, czułam się szczęśliwa, że weszłam – podkreśla Żaneta Czarny.

Organizatorem wydarzenia był Dorian Fitness Club z Kęt oraz Molo Resort w Osieku. Nad bezpieczeństwem morsów czuwali ratownicy miejskiego WOPR w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Ola, 26.02.2018 13:34
Wystarzy pójść na basen w Oświęcimiu a poczujecie się jak morsy.
Ja, 25.02.2018 18:40
Niestety nie jest to sport dla każdego. Też się wybierałam i to uparcie, ale mąż uparł się na wcześniejszą wizytę u lekarza medycyny sportowej. Przeciwwskazaniem jest nadciśnienie i uszkodzenie naczyń. U mnie występuje jedno i drugie, co mogłoby w przypadku kąpieli skończyć się zawałem. Żałuję bardzo ale zdrowie ważniejsze. I powodzenia wszystkim morsom! ;)