OSIEK. Recepta stulatki na długowieczność

17 maja 2018 Autor: red
Pani Krystyna skończyła 100 lat. Fot. nadesłane

Pani Krystyna skończyła 100 lat. Fot. nadesłane

15 maja Krystyna Marszałek świętowała wraz z rodziną i zaproszonymi gośćmi swoje setne urodziny! - I wy tego dożyjecie, trzeba mieć w sobie pogodę ducha, radość i taką rodzinę jak ja - zdradziła sekret na długie życie Jubilatka.

Mszę świętą w kościele pw. Św. Stanisława Męczennika w intencji stulatki odprawił ks. proboszcz Stanisław Czernek w koncelebrze ks. dziekana Bogusława Wądrzyka.

W homilii proboszcz zwrócił się bezpośrednio do Jubilatki, życząc jej, aby Boże Miłosierdzie zawsze ją otaczało, podnosiło na duchu.

- Życzę Ci Krysiu jeszcze wiele radości i łączności z Maryją Najświętszą Panienką - powiedział ks. Czernek.

Ks. dziekan odczytał list gratulacyjny od ks. biskupa Romana Pindla. Po uroczystości kościelnej w miejscowej restauracji odbyło się spotkanie z władzami Osieka i rodziną.

Wójt Jerzy Mieszczak złożył Jubilatce gratulacje, życząc wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze.

- Niech nigdy nie brakuje szczęścia, zdrowia i pomyślności - powiedział wójt wręczając Jubilatce kosz stu pąsowych róż, koszyk słodyczy oraz prezent.

Do życzeń dołączył przewodniczący Rady Gminy Jerzy Czerny i zastępca kierownika USC w Osieku Joanna Luranc. Życzenia złożyli też przedstawiciele OSP w Osieku. Wójt odczytał listy gratulacyjne od premiera i wojewody.

Do życzeń ustawiła się kolejka najbliższej rodziny i zaproszonych gości z kwiatami i prezentami.

- Pani Krystyna czuje się dobrze, nie chodzi do lekarzy, uśmiecha się, ma dobrą pamięć, a na pytanie jak to jest mieć 100 lat, odpowiada: „I wy tego dożyjecie, trzeba mieć w sobie pogodę ducha, radość i taką rodzinę jak ja”. Wszyscy zebrani odśpiewali Jubilatce nie „Sto lat”, a „Dwieście lat”, a pierwszy taniec zatańczyła z wnukiem Leszkiem, który na co dzień wraz z małżonką i swoją mamą, są jej najlepszymi opiekunami - relacjonuje Rozalia Ćwiertnia z "Echa Osieka".

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Barbara Chowaniec, 17.05.2018 11:49
Przez całe dzieciństwo i moją młodość pani Krystyna była moją sąsiadką . Więc chcę złożyć jej jak najlepsze życzenia.