OŚWIĘCIM. Huczny powrót z andrzejek. Skasował kilka samochodów

04 grudnia 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Oświęcimscy policjanci z rąk funkcjonariuszy Straży Miejskiej przejęli nietrzeźwego, 20-letniego kierowcę, który uszkodził cztery zaparkowane pojazdy. Młodzieniec wracał nad ranem z imprezy andrzejkowej.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek.O godz. 6.30 na ulicy Olszewskiego policjanci zostali wezwani przez strażników miejskich, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę Forda Ka tuż po tym, jak uszkodził kilka zaparkowanych przy ulicy samochodów.

Funkcjonariusze przejęli 20-letniego mieszkańca Chełmka. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,10 promila alkoholu. Ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna wracał z imprezy andrzejkowej z jednego z oświęcimskich klubów nocnych.

- Na ulicy Olszewskiego stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w zaparkowany przy ulicy samochód marki Mitsubishi, powodując efekt „domina”. Mitsubishi uderzyło w forda, ford w citroena, a citroen w BMW - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

20-latkowi już zostało zatrzymane prawo jazdy, którym się cieszył zaledwie cztery miesiące.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż trzy lata.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą, ponieważ konsekwencje takiej decyzji mogą skończyć się tragicznie.

Apelują również do pasażerów oraz osób, które widzą, że pijany wsiada za kierownicę, o stanowczą reakcję i uniemożliwienie mu jazdy lub powiadomienie Policji.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Sjaki, 12.12.2018 21:42
Dobrze, że nie udało mu się nikogo zabić. Specjalnie napisałem "nie udało", bo mając 20 lat jest się świadomym dlaczego istnieje kategoryczny zakaz prowadzenia w stanie nietrzeźwości. Podjął ryzyko i wsiadł do samochodu mając chociaż trochę na uwadze, że kogoś może uśmiercić. No ale co tam! Milenials - nartystyczny egoista, wyznający zasadę "żyj szybko, umieraj młodo" będzie miał teraz kredycik na 30 lat i spłacanie za "akcje życia". Wcześniej oczywiście jeszcze odsiadka.
@ Nerwus, 05.12.2018 09:49
A szanowny nerwus też jeszcze "nie dzisiejszy"?
tatus, 05.12.2018 08:06
To mamusia będzie zadowolona
Ja, 04.12.2018 22:17
Tacy ludzie w ramach terapii oprócz wymienionych kar powinni spędzać przynajmniej rok przy pomocy przy ludziach którzy stracili zdrowie przez takich jak on...
, 04.12.2018 15:26
Zmylił go Citroen Picasso, myślał ze jedzie (trudno zauważyć jedzie czy stoji prędkość prawie taka sama)
ami, 04.12.2018 13:01
Kiedy ludzie się nauczą: "Pijesz - nie jedź. Jedziesz - nie pij!" Czy to taki trudne do zrozumienia. Dobrze, że skończyło się na uszkodzeniu paru aut a nie śmiertelnym wypadkiem. Niech tego młodziana nauczą odpowiedzialności i dadzą wysoką karę pieniężną i prace społeczne a szczególnie przy ofiarach wypadku, którymi trzeba opiekować się 24 na dobę lub w szpitalu.
lekarz, 04.12.2018 11:58
Czasy debili, którzy nie powinni pić alkoholu.
radny, 04.12.2018 11:23
Na 15 lat do Wadowic bez gadki.
Nerwus, 04.12.2018 11:01
Prokurator powinien się wziąć również za lekarza który mu zezwolił na prawo jazdy