OŚWIĘCIM. Na rondach "pod prąd", czyli nocny pościg za pijanym kierowcą

07 grudnia 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci dopiero po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, 51-letni mieszkaniec Gminy Przeciszów wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na tym nie koniec listy jego grzechów.

Do zdarzenia doszło w nocy z 4/5 grudnia, gdy policjanci patrolowali rejon osiedla Błonie.

Tuż przed godziną 23 na ulicy Konarskiego zauważyli mercedesa, którego styl jazdy mógł sugerować, że kierowca jest nietrzeźwy.

Policjanci błyskawicznie dali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ale ten nie zwalniając przemknął obok radiowozu.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg używając sygnałów uprzywilejowania. Kiedy policjanci próbowali wyprzedzić mercedesa ten zjeżdżał na przeciwległy pas.

- Ponadto na trzech rondach zamiast w prawo skręcił w lewo jadąc pod prąd. Z trzeciego ronda wjechał w boczna uliczkę prowadzącą do parkingu galerii handlowej. Tam policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, a następnie dokonali zatrzymania - opisuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

51-letni mieszkaniec Gminy Przeciszów trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,10 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast o wiele surowsze konsekwencje mężczyzna poniesie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy