OŚWIĘCIM. Odnaleźli zagubionego, niepełnosprawnego 43-latka

07 grudnia 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci odnaleźli poszukiwanego od dwóch dni niepełnosprawnego mężczyznę. Poszukiwany 43-latek samowolnie opuścił jeden z domów pomocy społecznej w powiecie chrzanowskim.

Wczoraj o godz. 9 na ulicy Powstańców Śląskich, w rejonie stacji benzynowej, policjanci zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę. Sprawiał on wrażenie zagubionego.

Kiedy funkcjonariusze podeszli bliżej okazało się, że mężczyzna jest podobny do zaginionego podopiecznego jednego z domów pomocy społecznej.

- Podczas rozmowy z 43-latkiem funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. Zaprosili mężczyznę do radiowozu, a następnie odwieźli do placówki, z której się oddalił - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na podobne przypadki i reagowanie, gdy zauważymy, że osoba sprawia wrażenie zagubionej i zdezorientowanej.

- Wystarczy zaoferować pomoc, a po potwierdzeniu, że pomoc jest potrzebna, należy powiadomić służby - dodaje rzeczniczka oświęcimskiej Policji.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy