OŚWIĘCIM. 2-letnia dziewczynka pozostawiona w samochodzie przy galerii

03 stycznia 2019 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci odebrali zgłoszenie o małym dziecku pozostawionym w samochodzie na parkingu przed jedną z oświęcimskich galerii handlowych.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godz. 18. Anonimowa osoba powiadomiła oświęcimską Policję o dziecku znajdującym się w samochodzie marki Fiat Punto na parkingu przed galerią.

Policjanci szybko zlokalizowali pojazd, w którym na przednim siedzeniu, zapięte w fotelik spało małe dziecko.

- W tym momencie do pojazdu podeszła 33-letnia mieszkanka Śląska, która oświadczyła, że we wnętrzu pojazdu znajduje się jej niespełna 2- letnia córka. Jak stwierdziła, z uwagi na fakt, iż dziecko zasnęło podczas jazdy, nie chciała go budzić, a ponadto była w pobliżu i sprawdzała czy córka się nie obudziła - opisuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci widząc natychmiastową reakcję matki i stwierdziwszy, że w pojeździe nie było niskiej temperatury jak też nie doszło do wychłodzenia dziecka, pouczyli kobietę.

Poinformowali ją, że najlepiej pozostać z dzieckiem w samochodzie lub zapewnić mu opiekę innej osoby, ponieważ dziecko w tym wieku samodzielnie może odpiąć pas i opuścić pojazd.

- Policjanci dziękują za zgłoszenie i apelują o zwracanie uwagi na takie przypadki zarówno ze względu na panujące na zewnątrz niskie temperatury, jak również ze względu na ujawnianie fakt braku opieki nad dzieckiem. Aby przeciwdziałać zagrożeniu wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych - podkreśla Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
@kodomita, 04.01.2019 08:35
Niech czuwa kto chce. Ważne że ma wyobraźnię, której zabrakło opiekunowi dziecka.
Mii, 03.01.2019 17:06
Mówią ze jak dzieci mają dzieci , a tu proszę kobieta w rozsądnym wieku zdarzy się że lekkomyśnie postąpi.
kodomita, 03.01.2019 16:42
ORMiO czuwa.......