OŚWIĘCIM. Mały mercedes już wozi pasażerów MZK

11 stycznia 2019 Autor: red
Fot. MZK Oświęcim

Fot. MZK Oświęcim

Flota oświęcimskiego przewoźnika powiększyła się o nowy autobus. To mały mercedes benz z silnikiem wysokoprężnym z 14 miejscami siedzącymi i 16 stojącymi. Nowy nabytek MZK obsługuje linie 19, 24 i 43.

Pod koniec stycznia do Oświęcimia trafią kolejne dwa autobusy hybrydowe i Solaris Urbino 10,5.

- Kompletowanie taboru 20 autobusów, na które MZK pozyskał unijne dofinansowanie zakończy się w czerwcu. Wtedy na ulice miasta wyjadą ostatnie trzy hybrydy - informuje magistrat.

Mercedes benz podobnie jak pozostałe pojazdy ma Wi-Fi, gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych. W środku jest klimatyzowany, wyposażony w system monitoringu wewnątrz i na zewnątrz, biletomat, system informacji pasażerskiej.

Ma również wysuwaną rampę dla wózków inwalidzkich, a także przyciski „przystanek na żądanie” z oznaczeniem dla osób niedowidzących. W 2017 roku Miejski Zakład Komunikacji pozyskał blisko 18 mln zł na zakup 20 nowoczesnych autobusów z pieniędzy unijnych.

Na oświęcimskich ulicach jeżdżą już solarisy blisko 9-metrowe i 10,5 -metrowe, także 12-metrowe, hybrydowe autobusy, a od wczoraj krótszy, 7-metrowy mercedes benz.

(Źródło: UM Oświęcim)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
riki, 11.01.2019 13:18
Tylko czemu jeden, takich małych powinna być przynajmniej połowa, ot niegospoda
ość i tyle, same duże "krowy" wożą powietrze po mieście poza kilkoma kursami, przepalają paliwo i tracą kase, a w firmie na wszystko brakuje, cała prawda o mzk