OŚWIĘCIM. Policjanci na półkolonii. Przestrzegali dzieci przed niebezpieczeństwami

18 stycznia 2019 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci prowadzą akcję prewencyjną pn. „Bezpieczne Ferie 2019”. Jednym z jej elementów są spotkania funkcjonariuszy z dziećmi i młodzieżą, uczestniczącymi w zorganizowanych zajęciach półkolonijnych.

15 stycznia policjanci przeprowadzili prelekcję dla uczestników zajęć zorganizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.

Głównym tematem spotkania, niezwykle ważnym w okresie ferii, było bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu.

Policjanci w ramach kampanii „Bezpieczna woda” przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych czy rzekach, czy też przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic czy innych niebezpiecznych miejsc.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” omówili zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach.

- Ważnym elementem spotkania było także przypomnienie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach - przybliża asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci poruszyli także zagadnienia związane z cyberzagrożeniami, podając zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, który dla młodych internautów stał się „wirtualnym placem zabaw”.

Przypomnieli również, że podczas korzystania z różnego rodzaju portali społecznościowych należy przestrzegać określonych zasad, tak aby samemu nie stać sprawcą cyberprzemocy wobec innej osoby, która może przybrać formę nękania, straszenia, szantażowania, publikowania lub rozsyłania ośmieszających, kompromitujących informacji czy zdjęć, oraz podszywanie się w sieci pod kogoś innego, co stanowi przestępstwo.

Dzieci od policjantów uzyskały także wskazówki, gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą tego rodzaju przestępczości.

Na zakończenie spotkania opowiedzieli uczestnikom półkolonii o roli Policji i jej zadaniach. Przypomnieli o historii polskiej Policji, która w tym roku obchodzi 100. rocznicę powstania.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy