OŚWIĘCIM. 13-latek miał w organizmie 3,70 promila alkoholu. Trafił do szpitala

02 grudnia 2019 Autor: zyg
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Ratownicy medyczni oraz policjanci interweniowali w niedzielę tuż po godzinie 13.00 w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pijanego 13-latka. Z informacji uzyskanej od zgłaszającej chłopak znajdował się na jednej z ławeczek na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu.

-Nastolatek został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że w jego organizmie znajduje się 3,70 promila alkoholu, w związku z tym pozostał pod opieką lekarzy – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci ustalili, że nieletni wypił wódkę, której butelka o pojemności 0,5 litra leżała tuż przy ławce. O zaistniałej sytuacji funkcjonariusze natychmiast powiadomili matkę 13-latka.

-Aktualnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie osoby, która udostępniła nieletniemu alkohol, a którego spożycie spowodowało zagrożenie dla zdrowia nastolatka, a mogło okazać się groźne nawet dla jego życia - mówi Małgorzata Jurecka.

Sprawą nietrzeźwego nastolatka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Za rozpijanie małoletnich osób grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo zdrowia bądź życia, kara pozbawienia wolności do lat 3.

-Podziękowania za prawidłową reakcję należą się nastolatkom, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Dzięki temu ich kolega w porę trafił pod opiekę lekarzy - podkreśla rzeczniczka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy