OŚWIĘCIM. 18-letni Przemek pomógł 3-letniemu maluchowi. Mogło dojść do tragedii.

20 czerwca 2017 Autor: Szymon Chabior

Kiedy tata 3-letniego Karolka odsypiał nocną zmianę, maluch postanowił wyjść z mieszkania. Zapłakanemu chłopcu pomógł 18-letni Przemysław Hutny. Nastolatek zachował się wzorowo, a cała sytuacja skończyła się szczęśliwie.

18-letni Przemysław Hutny zachował się wzorowo i pomógł trzylatkowi. Fot. sz

18-letni Przemysław Hutny zachował się wzorowo i pomógł trzylatkowi. Fot. sz

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 8 czerwca około godziny 14.30 na ulicy Tysiąclecia w Oświęcimiu. 18-letni uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu wracając ze szkoły natrafił na dziwną sytuację.


-Wracając do domu zauważyłem idącego za mną małego chłopca. W momencie kiedy chciałem przejść przez skróty pod blok maluch szedł za mną, a gdy się odwracałem chował się za drzewa. Na początku nie wiedziałem co zrobić. Myślałem ze bawi się pod opieką rodziców. Po chwili podszedłem do malucha i zapytałem czy jest sam, ten odpowiedział , że mama jest w pracy i jest sam. Następnie zaczął uciekać. Maluch miał załzawione oczy, a gdy go dogoniłem rozpłakał się – relacjonuje całą sytuację Przemysłam Hutny.


Nastolatek podczas rozmowy z maluchem dowiedział się, że mały chłopiec ma na imię Karolek. Przemek cały czas uspokajał chłopca i proponował, że odporowadzi go do mieszkania, jednakże zagubiony maluch nie powiedział gdzie mieszka. Wtedy postanowił zadzwonić na policję.


-Na całą sytuację przechodnie zareagowali jakbym zaczepiał trzylatka, dopiero jak wytłumaczyłem im wszystko, emocje opadły. Jedna pani została przy nas do momentu przyjazdu policji – mówi Przemysłam Hutny.


Policjanci bardzo szybko pojawili się na al. Tysiąclecia i natychmiast rozpoczęli swoje działania. Próbowali jak najszybciej ustalić dane personalne 3-letniego Karolka. Jeden z policjantów udał się do pobliskiego przedszkola, by ustalić czy czasami nie uciekło im któreś z dzieci. Po około pięciu minutach na miejscu zjawił się ojciec malucha, który wyjaśnił funkcjonariuszom całą sytuację.


-Mężczyzna, tłumaczył, że sprawował opiekę nad synem, lecz będąc po nocnej zmianie zasnął, wtedy chłopiec wyszedł z mieszkania, którego drzwi były zamknięte jedynie na zamek będący w zasięgu rąk chłopca – wyjaśnia Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Wystraszony, ale cały i zdrowy Karolek trafił pod opiekę ojca.


-Na duże podziękowania zasługuje 18-letni uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, który widząc płaczące dziecko natychmiast zareagował. W ten sposób młody chłopak być może zapobiegł tragedii i z całą pewnością przyspieszył powrót dziecka do rodziców – zaznacza Małgorzata Jurecka.


Sytuacja ta pokazuje, że są jeszcze osoby, które nie przechodzą obojętnie wobec tego typu sytuacji. Sam Przemek czuje się dumny, że mógł pomóc, ale nie ukrywa, że łatwo nie było.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy