OŚWIĘCIM. 25 lekarzy złożyło wypowiedzenie umowy o pracę

21 grudnia 2017 Autor: Szymon Chabior
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

W środę 25 lekarzy złożyło wypowiedzenie umowy o pracę w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, iż są to specjaliści pracujący na oddziale wewnętrznym, psychiatrii oraz neurologii.

-Tak. Mogę to potwierdzić. Faktycznie około 20 lekarzy złożyło wczoraj wypowiedzenie umowy o pracę w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu – powiedział nam Jarosław Jurzak, wicestarosta oświęcimski. -Aktualnie trwają rozmowy między dyrekcją, a lekarzami. Mam nadzieję, że negocjacje zakończą się pozytywnie – dodaje Jurzak.

W momencie, gdy nie dojdzie do porozumienia dyrekcji z pracownikami. Trzem oddziałom grodzi likwidacja.

Więcej informacji wkrótce.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Jakie negocjacje!!!, 07.01.2018 09:27
W [ciach!] się lekarzom poprzewracało i tyle!!. Wywalić na zbity pysk i przyjąć lekarzy z Ukrainy.
Antypis, 05.01.2018 21:42
Powinni tę umieralnie zlikwidować wszyscy wiedzą co to za szpital .w tych czasach tylko kasa się liczy nie LUDZIE .
Zwolennik PIS, 28.12.2017 19:28
A ile w ciągu 1 roku odeszło ze starostwa . Pani premier powinna zagłębić się w problem na jej terenie .
Obserwator, 28.12.2017 02:51
Coś mi sie wydaje, że to celowe działanie POlityczne włodarzy miasta. Druga opcja to : nieudolność decydentów i kierownictwa. Mieszkańcy Oświęcimia jakoś dziwnie i bez znajomości, korzystając jedynie z internetu i telefonu są w stanie umówić się na badania oraz konsultacje nieodpłatne, ze specjalistami np. na śląsku czekając na wizytę 2-3 tygodnie gdy tymczasem w naszym mieście terminy na koniec 2018 roku. Coś tu jest nie tak.....
olinek, 24.12.2017 15:25
Proponuję aby lekarze, którzy nie chcą pracować w Polsce zwrócili państwu czyli nam po 500 tyś, zł za studia wraz z odsetkami. Te kwoty pozwolą wyszkolić nowe pokolenia lekarzy, którzy będą mieli lepiej poukładane w głowie.
angelos, 24.12.2017 10:08
a ja proponuję by wszyscy piekarze nie chodzili nocą do na pewno cięższej pracy i wypowiedzieli umowę a lekarzom nie sprzedawali produktów żywnościowych ,niech sobie sami wyprodukują albo zdychają z głodu ,bo oni też są kastą piekarzy i chcą nocami nie pracować.
Anna, 23.12.2017 09:05
A ja mam pytanie do lekarzy. Z jaka myśl towarzyszyła im w wyborze studiów, bo raczej nie pomoc........ . Moim zdaniem dobry lekarz powinien zarabiać dobrze, ale DOBRY LEKARZ !!!!!!! , któremu się chce szkolić, któremu zależy, aby wyleczyć pacjenta, a nie pozbyć się go jak najszybciej z gabinetu, z łóżka szpitalnego. Wszystkim życzę Wesołych Świąt, ZDROWIA, lekarzom troszkę pokory, a Tym , których już nie mam Wśród Nas ( czasem przez Tych, którzy nas maja leczyć) Wiecznego odpoczynku.
Anna, 23.12.2017 08:46
Do (...) Raczej każdy z Nas miał niewątpliwa przyjemność spotkania się z Wami - lekarzami. Ja tak doskonale rozumiesz lekarzy i wszystko tłumaczysz złym systemem. Czyli jak trafimy na grubiaństwo , nie umiejętnie przeczytane wyniki badań, diagnozy z kosmosu, to też przez zły system czy przez lekarza , któremu się porostu nie chce , bo za mało zarabia. Przypomnij jak to się pisze w trudnych przypadkach....pacjent nie współpracował , nie przestrzegał zaleceń lekarza.
Anna, 23.12.2017 07:53
No właśnie w ten sposób pokazali lekarze , gdzie maja zdrowie pacjenta .... żałosne podejście . A co z przyrzeczeniem lekarskim , które każdy z nich składał jako absolwent - służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu. Już nie aktualne? Najbardziej mnie przeraża myśl , iż mam małe dzieci i mam z nimi iść do lekarza , któremu zależy tylko na szybkim załatwieniu sprawy i wzięciu za to pieniędzy. Do czego ten świat zmierza - smutne.
Anna, 23.12.2017 07:23
To rzeczywiście specjaliści jak z wewnętrznego
(...), 22.12.2017 22:56
Po 1. Wypowiedzenie złożyło 60+ lekarzy Po 2. Nikt z komentujących chyba nie ma pojęcia o tym zawodzie, a patrzy przez pryzmat złego systemu służby zdrowia i rejestracji pacjentów Po 3. Pisanie bzdur typu „2000 zł za dyżur dostają” nie jest nawet śmiechu warte. Dostaniesz maksymalnie 400-500 zł jak szczęście Ci sprzyja, za 24h na nogach, od rana, do rana, bez snu, na przykładowej internie. Po 4. Ludzie, oczekujecie że lekarze są bogami i wykańczają ludzi... nie dostrzegacie tego, że trzeba się badać, że nie warto korzystać z używek. Ale w końcu ktoś musi być winien. Po 5. Lekarze zrobili to tylko w odpowiedzi na podwyżkę dla rezydentów (prawie że świeżo po studiach), którzy podstawową pensję mają teraz mniej więcej taką, jak lekarz specjalista, 25 lat w zawodzie (oj, coś na ten temat wiem), gdzie nijak sie to ma to umiejętności/ dyspozycyjności bo rezydent się uczy i sam nic jeszcze nie zrobi.
Anka, 22.12.2017 20:50
Rząd zignorował protest rezydentów. No to mamy ciąg dalszy.
Dobra , 22.12.2017 19:35
I dobrze i tylko żeby powrotu nie mieli i żeby podwyżki nie wywalczyli dać młodym szansę
, 22.12.2017 18:16
Kapitalizm
Daysy, 22.12.2017 15:06
Oj szpital i oddział wewnętrzny gdybym w porę nie przewiozą taty na Kraków to już by go nie było , tacy specjaliści od wszystkiego a tylko ludzie umierają bo nic się nie da zrobić, ale nie dałam sobie przetłumaczyć i tata w Krakowie został uratowany.
Związkowiec, 22.12.2017 13:25
Najgorsze jest to że poprzez strajk central związkowych cierpią ludzie. Ujawnie Wam fakty życia związkowego. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL) branżowo związany jest z Platformą Obywatelską. Porozumienie Rezydentów OZZL również związane jest z platformą. Akcja wypowiadania umów jest częścią strategicznego planu, który zakłada że Lekarze mimio dobrych zarobków, wypowiadają umowy o prace w szpitalach zarządzanych przez włodarzy PiS. Nasz szpital zarządzany jest przez starostwo czyli ludzi związanych z PiS. Jak wybudowali rezonans to Prezydent Chwierut mówił o szpitalu nie powiatowym tylko Oświęcimskim Szpitalu. Ale wracając do sedna, jest to kolejna z akcji grupy związkowej polegająca na wprowadzeniu dużego zamieszania. Wypowiedzenia o prace zostały przekazane ..... na ręce Przewodniczącego związków zawodowych z regionu a nie do dyrekcji.
, 22.12.2017 13:05
Niestety nie dziwią mnie negatywne opinie o szpitalu w Oświęcimiu. Słyszałem mnóstwo historii i sam byłem tam leczony więc wiem jak jest. Zawód lekarza stał się w dzisiejszych czasach zawodem nabijania kieszeni. To nie prawda że lekarze mało zarabiają. Za jeden dyżur w szpitalu maja od 1500 do 2000 zł. A jeśli coś się chce załatwić to i tak trzeba iść prywatnie albo mieć znajomości... może by zlikwidować ten śmieszny NFZ i wprowadzić wolno rynkową konkurencję i dobrowolne prywatne ubezpieczenia. Myślę że dla pacjenta drożej i tak nie będzie a jakość usług na pewno się poprawi.
Czytelnik, 22.12.2017 08:21
Za co oni chcą podwyżek w tym Oświęcimiu przecież to nie szpital tylko umieralnia
Ola, 22.12.2017 06:50
Ciekawe gdzie teraz prywatnie będą przyjmować. Na wizytę z NFZ czekać musisz jeśli chcesz prywatnie to od ręki w tym samym gabinecie na sprzęcie z państwówki. Tak to każdy by chciał. To walka o większą kasę a wcale mało nie zarabiają.
, 21.12.2017 22:42
Ale jadu w niektórych komentarzach.
gal , 21.12.2017 21:51
na budowe to ty olo zamiast do lekarza chodz do znachora ciekaw czy porada gratis
Mądry, 21.12.2017 20:06
Ludzie przez oglądanie TVP w tych głupich pałach się wam poprzewracało. Popieram lekarzy, jak każdy mogą złożyć wypowiedzenie i kropka, byłem na wewnętrznym w tym roku i sodomia i gomora, ja bym nie chciał w takich warunkach pracować-średniowiecze. Czemu Pani premier po kilku godzinach wiała z tego szpitala??? Czemu nie leżała na korytarzu jak inni.
PISOWIEC, 21.12.2017 17:36
Konowały tylko pdwyżki zero umiejętności zero zangażowania nie umieja diagnozować choroby,wykończyli mi rodziców w tym zasranym szpitalu ale tylko podwyżki
Rafał, 21.12.2017 16:43
I tak na NFZ doproś się którego, Tata czekał na założenie cewnika(wstrzymany mocz) ze 4 godziny, i tak więcej przyjmują na prywat niż tam, Byle szpital ZUS opłacił
Micha, 21.12.2017 16:16
Tak najlepiej zarabiać po 8 tysięcy , przyjmować prywatnie po pracy bez rachunków a teraz dać wypowiedzenie bo tak kazał przywódca strajku związany z oszustami z PO !
emer, 21.12.2017 15:17
Olo - komuna Ci się marzy jak reszcie wyborców pis
PACJENT, 21.12.2017 14:36
WE [ciach!] SIĘ POPRZEWRACAŁO! NIEDOUCZONE KONOWAŁY A CHCĄ KOKOSY ZARABIAĆ. DOKSZTAŁCIĆ SIĘ NAJPIERW!
, 21.12.2017 13:55
Z tego co wiem to przynajmniej 2 razy więcej. A oddziały się nie zgadzają. A pracę bez problemu znajda za dużo lepsze pieniądze.
hotin, 21.12.2017 13:04
Mam nadzieje,że prywatnie będą nadal przyjmować bez wystawiania rachunku VAT?
mis, 21.12.2017 12:45
Kasa , kasa,kasa tylko o to chodzi
jjjjaaa, 21.12.2017 12:30
ONI i górnicy nigdy dość wszystko dla nas!!
Paweł, 21.12.2017 09:26
Na Rydzyka pieniądze są, a na lekarzy nie ma...pewno zaczną wyjeżdżać i będziemy się zaraz leczyć w czysty narodowy sposób, u wróży i znachorów. PISlandia osiągneła wyższy poziom. A Ci co tak skrzętnie głosowali na nich to proponuję do Torunia na zdrowotne wody geotermalne...podobno jak nogę urwało to tam odrośnie, tak pisało w paskach narodowej rozgłośni ludu :P ;)
dziwne, 21.12.2017 09:17
20 ? A nie przypadkiem znacznie więcej ??
Olo , 21.12.2017 09:03
Nie podoba się to na budowe!I zakaz przyjmowania prywatnie.