OŚWIĘCIM. 40-letni stalker w rękach policji. Może trafić za kratki na 8 lat

25 sierpnia 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu kilka tygodni prowadzili sprawę, którą zgłosiła 38-letnia oświęcimianka. Kobieta poinformowała policjantów o kłopotach z byłym partnerem, które rozpoczęły się w maju br. kiedy kobieta rozstała się ze swoim partnerem.

- 40-latek nie pogodził się z decyzją kobiety i zaczął ją nękać telefonami, esemesami, listami. Mężczyzna śledził ją i nachodził w miejscu zamieszkania, a także w miejscu pracy. Podejrzany swoim zachowaniem wzbudził u kobiety strach oraz poczucie zagrożenia – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów mężczyzna usłyszał zarzut nękania.

-Dodatkowo, aby chronić osobę pokrzywdzoną tym przestępstwem (w dniu 22.08.2020) prokurator, zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe – podkreśla rzeczniczka prasowa.

Za nękanie 40-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy