OŚWIĘCIM. 48-letnia kobieta podejrzana o zakażenie koronawirusem jest już w domu i czuje się dobrze…

10 marca 2020 Autor: sz
Kobieta z oświęcimskiego Multimedu trafiła do jednego z tyskich szpitali. Fot. sz

Kobieta z oświęcimskiego Multimedu trafiła do jednego z tyskich szpitali. Fot. sz

We wtorek w godzinach popołudniowych mieszkańców powiatu oświęcimskiego obiegła informacja o pierwszym przypadku podejrzenia koronawirusa u jednej z pacjentek w przychodni Mulitimed przy ulicy Chemików w Oświęcimiu. Nie ma się co dziwić, że mieszkańcy poczuli strach, a inni zaczęli panikować… Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, iż to był fałszywy alarm…

48-letnia mieszkanka Oświęcimia będąc w domu dostała gorączki oraz bólu gardła, dlatego też postanowiła udać się na wizytę lekarską do Multimedu, by uzyskać zwolnienie lekarskie. Pacjentka wiedząc jaka jest sytuacja w kraju poinformowała lekarza, że w ostatnim czasie dwa razy miała kontakt z obcokrajowcami.

-Mama siedziała zamknięta wraz z lekarzem w izolatce od godziny 8.00 do 14.00. W tym czasie pozostali pacjenci przychodni byli przyjmowani normalnie – relacjonuje 20-letnia córka pacjentki.

Z informacji jakie przekazuje młoda oświęcimianka lekarze nie byli przygotowani do sytuacji – nie znali procedur. Twierdzili, że muszą zapoznać się dopiero z procedurami.

-Na transport mama musiała czekać 3 godziny ponieważ sanepid i NFZ powiedzieli, że nie mają podpisanej umowy odnośnie transportu i nie mogą nic zrobić. Karetka przyjechała z Krakowa. O godzinie 14 mama opuściła Multimed i pojechała do szpitala na oddział zakaźny w Tychach – opowiada 20-letnia mieszkanka Oświęcimia.

Podejrzana o zakażenie koronawirusem 48-letnia oświęcimianinka przeszła w Tychach badania na grypę. Wyniki potwierdziły, iż faktycznie jest to grypa a nie koronawirus. Młoda kobieta odebrała 48-latkę z tyskiego szpitala po godzinie 17. Kobieta jest w domu i czuje się dobrze.

-Dobrze, że tak to się skończyło. Chciałabym podkreślić, że w Multimedzie bardzo nam chcieli pomóc, w przeciwieństwie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu której pracownicy umyli ręce i wszystko zostawili do zorganizowania pracownikom Multimedu - stanowczo zaznacza 20-latka.

Do tematu będziemy wracać…

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy