OŚWIĘCIM. 51-latek podejrzany o kilkadziesiąt włamań do piwnic i altan działkowych

26 lutego 2014 Autor: plin

Policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o pobicie. - Jak się okazało, mężczyzna miał też na koncie kilkadziesiąt włamań do piwnic i altan działkowych - poinformowali policjanci.

Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Mężczyznę z obrażeniami głowy znalazł na klatce schodowej mieszkaniec bloku. Działo się to na terenie osiedla Zasole w Oświęcimiu. Oświęcimscy policjanci otrzymali zgłoszenie 29 stycznia ok. godz. 17. Ofiarą pobicia był 55-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Został przewieziony do szpitala.

- Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony przebywał w mieszkaniu należącym do 51-letniego mieszkańca bloku, z którym wspólnie spożywał alkohol. Podczas sprzeczki został kilkakrotnie uderzony ręką w głowę i wypchnięty za drzwi. Podejrzany o pobicie 51-latek został zatrzymany, a w trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci ustalili, że ma on związek nie tylko z uszkodzeniem ciała mężczyzny - informuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

- W trakcie kilku tygodni żmudnego ustalania miejsc, do których sprawca się włamał oraz danych pokrzywdzonych osób, policjanci potwierdzili, że 51-latek dokonał kilkudziesięciu włamań do piwnic i altan znajdujących się na terenie Oświęcimia. Jego łupem padały różne przedmioty codziennego użytku, jedzenie w postaci przetworów oraz elementy metalowe, które mógł sprzedać w skupie złomu nie wzbudzając podejrzeń - dodaje policjantka.

Mężczyzna był już karany za przestępstwa kryminalne. - Za dokonane ostatnio czyny grozi mu kara do 10 lat więzienia - mówią stróże prawa.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
marek, 04.03.2014 11:01
a czym maja sie chwalic ?:) ze uratowali kotka z pozaru ? czy przybija komuś włamania :D przecież jakoś trzeba sprawy zakończyć :D to nie to co warszawa ;P złapać kogoś na gorącym na włamaniu , czy zabojstwie w osw robi sie wszystko co mozna i nawet uratowanie kotka to dobry material do gazety :D smiech na sali :D
LOLOLOLOLOOLOL, 02.03.2014 19:09
Podajcie jego imie
osw, 27.02.2014 09:34
@pozdrawiający.. a w domu wszyscy zdrowi???
pozdrawiający , 26.02.2014 22:06
No to nareszcie funkcjonariusze odnieśli sukces ... no nie licząc tych pijanych rowerzystów, i kierowców zatrzymanych za brak zapiętych pasów. SZCZERE GRATULACJE teraz ja i moja rodzina czujemy się w pełni bezpieczni. Zgraja patałachów...