OŚWIĘCIM. 54-latek chciał skoczyć z 9. piętra

13 grudnia 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

54-letni mężczyzna próbował się zabić. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Oświęcimia oraz skutecznej interwencji służb, mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w środę tuż po godzinie 13. Mieszkańcy znajdujący się przy jednym z wieżowców na osiedlu Chemików zauważyli mężczyznę stojącego poza barierkami balkonu, mieszkania znajdującego się na 9. piętrze. Natychmiast powiadomili Centrum Powiadamiania Ratunkowego dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

Pierwsi na miejscu byli strażacy PSP Oświęcim, którzy niezwłocznie udali się do wskazanego mieszkania. W międzyczasie drugi zastęp strażaków pod blokiem rozłożył skokochron.

Po krótkich negocjacjach strażakom udało się przekonać mężczyznę, aby zszedł z balkonu i otworzył drzwi mieszkania.

- W trakcie rozmowy z 54-latkiem policjanci ustalili, że powodem takiego zachowania były problemy rodzinne. Następnie mężczyzna został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjantka przypomina, że w każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu.

Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Instytucje powiatu oświęcimskiego udzielające pomocy i wsparcia w kryzysie:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu,
ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim, tel. 33 842 23 29, tel. 33 842 42 27,
e-mail: pcpr@powiat.oswiecim.pl
http://pcproswiecim.pl/

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu,
ul. Dąbrowskiego 139
tel. 33 476 01 03, 510 374 573

e-mail: wsparcie@akcja.pl
http://pcproswiecim.pl/powiatowy-osrodek-interwencji-kryzysowej

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Ewa, 13.12.2018 17:08
Nikt nie wie, co kluje się w głowie zdesperowanego człowieka