OŚWIĘCIM. Alarm Smogowy dziękuje radnym opozycji i prosi o interwencję w kołach rządowych

08 marca 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Alarm Smogowy dziękuje radnym opozycji i prosi o interwencję w kołach rządowych
Oświęcimski Alarm Smogowy podziękował radnym Bożenie Godawie i Michałowi Chrzanowi za dwa wnioski zgłoszone przez nich na lutowej sesji. Oba dotyczyły ochrony mieszkańców przed rosnącym zanieczyszczeniem powietrza.

O wnioskach radnych PiS napisaliśmy w zeszłym tygodniu. Chrzan i Godawa zwrócili się na sesji 9 lutego do prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta o uruchomienie bezpłatnej komunikacji miejskiej (więcej: bit.ly/DarmoweAutobusy) oraz ograniczenie spacerów przedszkolaków i uczniów (więcej: bit.ly/SpaceryDzieci) w dni, kiedy zanieczyszczenie powietrza przekracza dozwolone normy.

Oświęcimski Alarm Smogowy przesłał do radnych pismo z podziękowaniami oraz z równoczesną prośbą o podjęcie przez klub radnych PiS starań na szczeblu centralnym dla dalszej, efektywnej walki ze smogiem:

- u premiera RP Mateusza Morawieckiego z prośbą o włączenie naszego miasta do programu termomodernizacji domów, który został ogłoszony 22 lutego (niestety, Oświęcim nie znalazł się na liście miast objętych rządowym programem STOP SMOG)

- u ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego o wprowadzenie norm jakości węgla.

- Warto przypomnieć, że tego samego dnia, 9 lutego, przedstawiciele Oświęcimskiego Alarmu Smogowego spotkali się z Prezydentem Januszem Chwierutem, pracownikami urzędu miasta oraz miejskich spółek. Podczas spotkania przedstawiliśmy listę naszych postulatów do władz miasta dotyczących walki z zanieczyszczeniem powietrza. Wśród nich znalazły się także postulaty dotyczące dwóch kwestii, które zostały później zgłoszone przez Państwa Radnych podczas sesji. Wierzymy, że znajdą się one i zostaną przyjęte w uchwale Rady Miasta - która jest właśnie przygotowywana, a poprawki co do której zgłosiliśmy Panu Prezydentowi - w sprawie działań antysmogowych Miasta Oświęcim ograniczających niską emisję - czytamy w piśmie Oświęcimskiego Alarmu Smogowego.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy