OŚWIĘCIM. Autobus potrącił dziewczynkę

27 września 2013 Autor: plin

Do zdarzenia doszło dzisiaj o godz. 13.50 w Oświęcimiu. - Na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Nojego kierowca autobusu linii miejskich, na przejściu dla pieszych, potrącił 12-letnią pieszą - informuje st. asp. Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim.

fot. sz

fot. sz

Na szczęście, jak informują policjanci, dziecku nic poważnego się nie stało. - 12-latka z Oświęcimia doznała jedynie stłuczeń i została przewieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala na obserwację - przekazuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
obserwator., 16.10.2013 13:38
Jak to czytam to mi sie momentami słabo robi. Popieram kierowce autobusu który sie wypowiedział, że jeżdząc 8h w korkach, wielkimi autobusami, przez jakże OGROMNE skrzyżowania w Osw.. że to nie jest takie proste wykręcic na skrzyżowaniu, widzieć wszystko do okoła.. do cholery ogarnijcie sie, bo na prawde tego sie czytać nie da. Wiadomo, że piesi momentami też nie są święci, ale w tym przypadku akurat dziewczynka szła dobrze, na zielonym świetle.. Sama jeżdzę jużś tymi autobusami 7lat jako pasażerka i widze jak niektórzy kierowcy jeżdzą, bo jest kilku którzy ewidentnie za szybko jeżdzą i nie ostrożnie, z jednym miałam wypadek i troche sytuacji w których mielibyśmy wypadek, nie mówiąc jak kierowcy sie zachowują momentami w stosunku do pasażerów. Byłam raz świadkiem jak kierowca wyraził sie do pasażera w sposób wulgarny.. tylko dlatego, że nie mógł przez dłuższy czas skasować biletu... szczyt wszystkiego. Ale nie obwiniajmy innych kierowców MZK bo jeżdzą zgodnie z przepisami.. a to, że często wymuszają pierwszeństwo to nie ich wina.. tylko nasi genialni kierowcy z Oświęcimia nie znają chyba przepisów ruchu drogowego.. zamiast puścic wyjeżdzający z przystanku autobus to jadą i autobus stoi i czas leci, a potem narzekania ludzi ze nie zdąrzają do pracy, szkoły itp.. tak samo wyjazd z Błoni.. to jest dopiero koszmar. Dopiero jak jakiś bus, pks, czy inny autobus MZK sie zatrzyma to wtedy ten biedny autobus wyjedzie z tego skrzyżowania. Ludzie zastanówcie sie, bo w pewnym sensie wszyscy jesteśmy winni i utrudniamy sobie życie..
@gość, 15.10.2013 14:03
Daj spokój, sami troglodyci. Jak jest wypadek z udziałem pieszego to się na nim psy wiesza, że święta krowa itp. Brak kultury, wrażliwości i odpowiedzialność za słabszych na drogach. Im większe auto tym większa nieuwaga, czyli brak kultury i mentalne zacofanie. Rosja się kłania do zachodu baaaaardzo daleko.
vdgdgh, 09.10.2013 16:40
lolololo
gość , 09.10.2013 16:35
wstyd za was byłam przy tym i to wina kierowcy dziewczynka szła na zielonym a wy co takie głupoty pleciecie !
pieszy, 30.09.2013 17:33
Kierowca nawet jadący powoli nie jest w stanie wyhamować w sytuacji gdy stojący przy przejściu pieszy wlezie mu pod maskę. Więc poczekajcie z wyrokowaniem na konieć śledztwa.
Lucerian, 30.09.2013 15:40
Tak pasażerka....Kierowcą linii 43 się zdarza a innym nie.....Głupia blondyna...Szkoda gadać
edu, 30.09.2013 14:59
<p>czasem piesi "wpadają" na przejście w ostatniej chwili, a potem wina kierowcy</p>
Zaborzanin, 30.09.2013 08:10
Ludzie tam jest monitoring, to niech policja poda kogo wina. a Wy już kierowcę byście powieśili za żebro.
LUkasz, 29.09.2013 15:41
W Krakowie za potrącenie na pasach , policja zatrzymuje prawo jazdy.
pasażerka, 29.09.2013 12:19
Moim skromnym zdaniem, kierowcy autobusów, dość często się zapominają... jeżdżę autobusami już kilka lat i widzę co się dzieje.. wymuszanie pierwszeństwa, szalona prędkość, najeżdżanie na krawężniki, dziury .. Na litość Boską wozicie ludzi a nie PIASEK! Kierowcom autobusów linii 43 ostatnio dość często przytrafiają się incydenty typu, jak w powyższym artykule potrącenie pieszego, zatrzymanie przez policję co skutkuje mandatem, czy pisanie sms-ów oraz telefonowanie podczas jazdy..
Dr Solfernus, 29.09.2013 11:59
Kiedy wy Polacy wreszcie zrozumicie, że teren zabudowany jest przede wszystkim dla pieszych? A samochodami nie wolno wam jechać szybciej niż 50km/h i musicie w miastach bardzo uważać? Wtedy zrozumicie jak zaczniecie ponosić konsekwencje swoich czynów. Jak albo któryś z was albo sąsiad dostanie 3000 zł mandatu za przekroczenie dozwolonej prędkości o 10km/h w mieście a powyżej 10km/h straci prawo jazdy na trzy miesiące. Jak będziecie mieli może kiedyś sprawną policję i będzie nad wami wisiało widmo nieuchronności kary. Teraz to trzeba mieć w tym kraju wyjątkowego pecha, żeby być złapanym. Teraz w tym kraju, w którym ginie na drogach najwięcej ludzi w europie podnosi się larmo, że stawia się fotoradary. Nigdy nie widziałem, żeby w jakimś mieście w Niemczech, Francji, Włoszech, Anglii było tyle wypadków co w tym mieście. Żeby tyle było potrąceń pieszych na przejściach. W Niemczech taki kierowca już byłby bez pracy. Wy nie macie w ogóle do siebie nawzajem szacunku!
gregor, 29.09.2013 00:17
<p>Ewentualnie "dziewczynka potrąciła samoch&oacute;d". Kilka dni temu około 10-letni chłopiec o mało nie wpadł mi pod koła k. Lidla, szczęściem zobaczyłem z daleka, zdążyłem zahamować.</p>
hotin, 28.09.2013 20:33
Adoce! Jakie konsekwencje grożą kierowcy autobusu! Pytam,bo rozmowa na tym forum zmierza w zupełnie innym kierunku.Czy został przebadany,jaki ciąg ma dalsza sprawa potrącenia w miejscu wyznaczonym dla pieszych? Przyjął mandat, czy sąd to rozstrzygnie? More,more ,more informacji please!
Lucerian, 28.09.2013 14:24
<p>No dokładnie JANO.....ILE KOLIZJI NA OŚWIĘCIMIU W OSTATNICH 2 MIESIĄCACH BYŁO Z UDZIAŁEM OSOB&Oacute;WEK A ILE Z UDZIAŁEM AUTOBUS&Oacute;W MZK????? NO??? DAWAĆ MĄDRALE.....KTO JEŹDZI JAK (...)???..</p>
wersalka, 28.09.2013 14:21
Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem
sztefa, 28.09.2013 11:43
przechodzą do Lidla, 30m od przejścia dla pieszych, nigdy nie było wypadku
Maleńka, 28.09.2013 10:27
popieram DANUTE sama mieszkam na Szarych Szeregów mam małego synka i zgadzam sie z toba ze kierowcy tutaj szaleją na drodze a młodzież i dzieci upatrzyły sobie ulice do jazdy na desce czy rolkach . Kierowcy nie stosuja sie faktycznie do ograniczenia prędkości tylko czemu nikt z tym nic nie robi czy musi sie tragedia wydaczyc ?
Oswiecimiak, 28.09.2013 10:18
<p>"DO WSZYSTKICH:" popieram w 100% !</p>
DO WSZYSTKICH, 28.09.2013 10:02
Dajcie już spokój z komentarzami. Najważniejsze że dziewczynka cała i zdrowa. Współczucia dla rodziców bo nerwów i strachu się najedli i współczucia dla kierowcy bo na pewno nie zrobił tego specjalnie. Może czas najwyższy pomyśleć nad wykonaniem bezpiecznego przejścia dla pieszych, bo każdy się ze mną zgodzi, że tamtędy bardzo dużo osób przechodzi. Może przejście podziemne?
Jano, 28.09.2013 09:04
Zdrowia życzę poszkodowanej Dziewczynce.Pierwsza informacja od lat o zdarzeniu z udziałem pojazdu komunikacji miejskiej,czyli biorąc ogólne zdarzenia na drogach kierowcy MZK jeżdżą bezpiecznie,proponuję mniej zatrzeciewienia na drodze,więcej wyrozumiałości i w związku z natężeniem ruchu w mieście ułatwić np.włączenie się do ruchu pojazdom z ul.Nideckiego,do Konarskiego.
parafianin, 28.09.2013 08:59
<p>wszyscy jesteście po.... szkoda dziecka , szkoda kierowcy szkoda ze budżet znowu zarobi 500 zł tylko umarłemu się nie przydarzy :( a tak na marginesie siądzcie pojezdzijcie zobaczycie !!!!</p>
do KIEROWCY, 27.09.2013 21:50
Proponuję pisać małymi literami wyłączając taki guziczek na klawiaturze (po lewej stronie : caps lock). Będziesz bardziej czytelny a poza tym nikt nie lubi KRZYKU w internecie. Pozdrawiam.
RUDY, 27.09.2013 21:19
ZGADZAM SIĘ AUTOBUSIARZE MYŚLĄ ŻE IM WSZYSTKO WOLNO
anonim, 27.09.2013 21:10
sratatata... Małolata wbiegla pod autobus i sie czepiacie ... pff
Lalka, 27.09.2013 19:45
Na ty skrzyżowaniu nikt nie uznaje czerwonego światła. Nie tylko kierowcy. Natomiast skręcający w prawo uważają, że maja pierwszeństwo przed pieszymi. Nikt tego nie kontroluje mimo, że są tam kamery.
Kosa, 27.09.2013 19:15
<p>Skręty z takich ulic jak Dąbrowskiego w Plac Kościuszki,Dąbrowskiego w Nojego,Obozowa w Orłowskiego i wiele podobnych to dla kierowc&oacute;w autobus&oacute;w ciężka sprawa..Wszyscy tu po Nas psy wieszacie ale zrozumcie,że przy takim skręcie,gdzie trzeba ponad 10-metrowy pojazd "wypuścić" do przodu ciężko zauważyć pieszego pod kątem ponad 45 stopni...Poza tym zamieńcie osob&oacute;wki na 12 metrowe autobusy i jeździjcie przez 8 godzin w korkach,gdzie obowiązują Was rozkłady jazdy.Gdzie nikt Cie za bardzo z przystanku nie chce wypuścić (a jest za to mandat,tylko Nasza Policja tego nie egzekwuje)....Pomyślcie,a potem plujcie jadem...I to wszystko za naprawdę niewielkie pieniądze...A Tobie mała życzę powrotu do zdrowia</p>
Maja, 27.09.2013 18:41
A co Ty Danuta mylisz, ze ja bede jezdzila 20 km/h?! Chyba se jaja robisz kobieto!!
kierowca, 27.09.2013 17:45
Jak widzę te wypowiedzi to sami królowie szos a nie jeden baran czy z osobówki , czy ciężarówki ,czy autobusu jeżdzi tak samo najlepiej od razu oczernić a piesi to święte krowy? nie raz widziałem jak pieszy nie wchodzi tylko wlatuje na pasy , a takiego kolosa to nie jest zatrzymać rower prawda..... to więc byćmy obiektywni bo wypadki były są i będą........z poważaniem
@busdriver, 27.09.2013 17:39
<p>jak tak dobrze angielskim operujesz panie "busdriver" to zmień zaw&oacute;d, bo jeśli jeździsz tak jak piszesz to życzę wszystkiego dobrego pieszym na pasach przechodzącym przed Twoim autobusem jełopie.</p>
wiesiek, 27.09.2013 17:22
oni wszyscy tak jezdżą,a jak juz dojeżdżają do pasów to nie ma bata żeby sie zatrzymali
KIEROWCA , 27.09.2013 16:40
<p>SKĄD TE KORKI ?!!!!!!!!!!! DZISIAJ WYJECHAŁEM O 13 Z PRACY. WYJEŻDŻAM Z G&Oacute;RNICKIEGO NA WPROST, ALE "KIEROWCY"STOJĄCY NA DĄBROWSKIEGO W MYŚL PRZEWODNIĄ "A JESZCZE ZDĄŻĘ", ZASTAWILI WYJAZD, WIĘC CHCĄC GO WYMINĄĆ, RUSZYŁEM. I CO JAKIŚ BARAN ZA MNĄ Z IMPETEM RUSZYŁ I WPIEPRZYŁ SIĘ OBOK MNIE. STOP DLA TAKICH DEBI...... ZWOLNIŁEM I PUŚCIŁEM KRETY... JADĘ DALEJ... UL. KR&Oacute;LOWEJ JADWIGI, TYM RAZ BARAN NA ROWERZE WJEŻDŻAM PROSTO POD KOŁO, WIĘC KULTURALNIE ZWALNIAM, OTWIERAM OKNO I KULTURALNIE .........PYTAM CZY MU ŻYCIE NIE MIŁE. CZY DZISIAJ COŚ WISIAŁO W POWIETRZU, CZY NIEKT&Oacute;RZY OŚWIĘCIMSCY KIEROWCY, POWINNI ZACZĄĆ MYŚLEĆ?</p>
dakram, 27.09.2013 16:24
MZK jeździ przyzwoicie. Ale są ludzie i ludziska. Gdy widzicie ewidentne błędy kierowców dzwońcie do dyrektora MZK podajac numer, miejsce i godzinę. Miałem taką sytuację i reakcja była natychmiastowa.
hotin, 27.09.2013 16:15
Na przejściu dla pieszych, czy na skrzyżowaniu-pani rzecznik?
Danuta, 27.09.2013 15:39
Apeluję do kierowców autobusów jeżdżących przez ulicę Szarych Szeregów od i do przystanku pod ośrodkiem zdrowia. Zwolnijcie!!!! Jesteście w strefie zamieszkania. Nie rozpędzajcie tak tych kolosów bo naprawdę zrobicie jakiemuś dziecku krzywdę! Obowiązuje tu 20km/h!!!!!! Proszę Was!
busdriver, 27.09.2013 15:37
łażą jak barany!
jojo, 27.09.2013 15:34
autobusiarze myślą ze im wszystko wolno bo są panowie szos.