OŚWIĘCIM. Autobusy się psują. MZK musiał wypożyczyć dwa

02 listopada 2017 Autor: sz
fot. MZK Oświęcim

fot. MZK Oświęcim

Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu ma bardzo stary tabor w związku z tym brakuje pojazdów, które mogłyby wyjechać na ulice. Aktualnie na warsztacie stoi kilka zepsutych autobusów.

-Faktycznie techniczny stan pojazdów jest fatalny. Z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów nie możemy wypuścić na trasy kilka autobusów – informuje Bożena Fraś, prezes MZK sp. z o.o. w Oświęcimiu. -Zdecydowaliśmy się na wypożyczenie dwóch autobusów – dodaje Bożena Fraś.

Autobusy zostały wypożyczone na razie na okres miesiąca z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jastrzębiu Zdroju.

Pojazdy koloru biało-czerwonego będą jeździły od dzisiaj. Na autobusach znajduje się dodatkowe oznakowanie na żółtym tle „Autobus MZK sp. z o.o. Oświęcim”.

Warto przypomnieć, iż Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu pozyskał duże dofinansowanie z funduszy europejskich i w ciągu najbliższych dwóch lat na oświęcimskie drogi wyjedzie 20 nowoczesnych autobusów.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
obserwator, 18.11.2017 08:56
Jak ma być dobrze z finansami spółki, jak trzeba przemyśleć zły rozkład tras w Oświęcimiu? Lepszego go wykorzystania. Mieszkam przy ulicy Obozowej i codziennie widzę puste przebiegi autobusów MZK jadące z Dworca PKP i z powrotem puste lub z kilkoma pasażerami na pokładzie. Ile kilometrów w ciągu roku robią te zepsute autokary, by wozić powietrze?
do Sokeress, 13.11.2017 17:48
Ty byś chciał, żeby inni kupili autobusy a ty tylko korzystał. Nie ma darmowych obiadków. Załóż własne przewozy i będziesz dyktatorem komunikacyjnym dla innych. Kiedyś obsługiwał was PKS. Już nie jeździ? Z tego co pamiętam, to nie MZK zrezygnowało z linii 23.
Sokeress, 04.11.2017 16:37
Gdyby zarząd MZK nie był taki chciwy i nie żądał od biednych Gmin wPowiecie tak absurdalnych opłat za urchomienie komunikacji między Oświęcimiem a ościennymi miejscowościami miał by kasę na wymianę starych gratów,ale żądan8e zakupu nowego aotobusu a do t3go coroczna opłata w wys.ok. 100 tys. Pln rocznie za uruchomienie stałej komunikacji między Oświęcimiem a biedną gminą to totalna głupota.Dodam jeszcze że wystarczy przedłużyć o kilkanaście km. linię do Włosienicy i nasza miejscowość Przeciszów mia by połączenie z powiatem ale i na tą opcję MZK chyba nie chce się zgodić.Odrobina dobrej woli i rozsądku i można dojść do porozumienia.
Czytelnik, 04.11.2017 14:16
Jak się kalkuluje jazdy po kosztach to taki jest końcowy efekt. Pracownicy bez znaczących podwyżek a firma bez pieniędzy na odtworzenie taboru autobusowego. Lepiej wozić powietrze niż obniżyć ceny biletów?
Ponawiam pytanie do MZK, 04.11.2017 06:02
Kiedy usuniecie rozkład jazdy - aktywna mapa i zaczniecie w nim poprawiać błędy?
olaf, 03.11.2017 10:46
A gdzie są ludzie odpowiedzialni za ten stan, kto do tego doprowadził przez lata???? obecnie były prezes emeryt winny zaniedbań zasiada w radzie nadzorczej jednej z miejskich społek i tak dalej reka reka myje, a Pani ptrezes nałapała funkcji w innych spółkach miejskich jakby jej prezesowanie juz nie starczało i jak ma byc dobrze skoro każdy patrzy swojej du....y