OŚWIĘCIM. Awantura na Zasolu. W tle alkohol i małe dziecko

13 czerwca 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci interweniowali w związku z awanturą domową w jednym z mieszkań na os. Zasole. Przy okazji wyszło na jaw, że pijani rodzice "opiekowali się" sześcioletnim dzieckiem.

10 czerwca, tuż przed godziną 19, oświęcimscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednym z mieszkań na Zasolu. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 38-letniego mieszkańca Gminy Oświęcim oraz 25-letnią mieszkankę Oświęcimia, pod których opieką znajdował się ich 6-letni syn. Oboje byli pod silnym wpływem alkoholu.

Chłopiec został przekazany pod opiekę babci, natomiast wobec jego rodziców wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

- Apelujemy o reagowanie na podobne przypadki. Wystarczy, że o dostrzeżonym wobec dziecka zaniedbaniu powiadomimy pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kuratora sądowego, czy też dzielnicowego. Natomiast w pilnych przypadkach, kiedy niezbędna jest szybka interwencja, należy dzwonić na numer alarmowy 997 lub 112 - mówi asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy