OŚWIĘCIM. Bardzo słabe zainteresowanie Cafe Rynek. Pub Vinyl wygrywa jednoosobową licytacje

14 marca 2019 Autor: sz
OŚWIĘCIM. Bardzo słabe zainteresowanie Cafe Rynek. Pub Vinyl wygrywa jednoosobową licytacje

W czwartek w Urzędzie Miasta Oświęcim odbył się przetarg ustny na dzierżawę pawilonu gastronomiczno-usługowego wraz z ogródkiem na płycie Rynku Głównego w Oświęcimiu. Termin dzierżawy to okres od 1 maja do 31 października br.

Zainteresowanie wydzierżawieniem obiektu było bardzo małe. Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma – Pub Vinyl Maciej Słota z Oświęcimia.

Kwotą wyjściową ustnej licytacji było 5000 zł netto miesięcznie. Stawka czynszu zawiera pobór energii elektrycznej. Minimalną kwotą o jaką można było przebijać stawkę było 200 zł.

Ostatecznie przetarg wygrała firma Pub Vinyl Maciej Słota oferując miesięczny czynsz w kwocie 5200 zł netto tj. 6396 zł brutto.

Jutro przetarg na dwa pozostałe ogródki, które staną na płycie Rynku Głównego.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Stanisław, 19.03.2019 11:01
Do Arka-Rynek jest bankowy bo co raz częściej stosowane różne ograniczenia spowodowały wyprowadzkę kupców a z nimi sklepów.30 lat temu-może nie pamiętasz lub Cię nie było w koło płyty Rynku były same sklepy.Wychodziło się z jednego i wchodziło do drugiego/jak w galerii/.Nierostropna polityka władz miasta doprowadziła do tego co dziś mamy.Kolejne przebudowy ograniczenia w i utrudnienia w ruchu w trakcie kolejnych budów spowodowały zanik zainteresowania tym miejscem i prawdopodobnie jest to już równia pochyła.
Arek, 18.03.2019 21:34
Stanisław - błędna diagnoza. Niema tłumów bo niema po co przychodzić. Wokół same banki. Normalnie rynek bankowy. Co Ty z tym parkowaniem masz. Można postawić wypożyczalnie rowerów jak kogoś nogi bolą. Coś by się może ruszyło.

Stanisław, 18.03.2019 09:00
W uzupełnieniu mojego komentarza chciałem dodać że najlepiej stan Rynku obrazuje "tłum" uczestników przetargu.Jak żywo sytuacja rynku przypomina pacjenta którego wszyscy leczą lub próbują ą nikt do tej pory nie postawił diagnozy.Kto wynajmie lokal jak zaraz zaraz jakiś oszołom zamknie dojazd.Dawniej Rynek przypominał np.Parkszop-płyta a w około sklepy dzisiaj po wszystkich ulepszenia pozostała pustynia.Rynek będzie tak długo aż ktoś zrozumie że dzisiaj klient nie przyjdzie do lokalu jak nie będzie miał parkingu,i nic tu nie pomogą kolejne pomysły bo ani nie da się spacerować ani siedzieć.Zieleń i wygoda odeszyły wraz z komuną i Tęczą
Obywatel 32-600, 17.03.2019 17:53
Miasto się zwija, likwiduje się szkoły, za to buduje mostek bez znaczenia dla mieszkańców.
Budownictwo dla młodych to prawie zero. jedynie co wychodzi władzy miasta to podatki.
Daria, 17.03.2019 16:42
Poko -muchy I wasze nierządy!Tfuuu
Pracownik synthos dwory 7, 17.03.2019 08:25
Hotin weź ty się w łeb uderz. Malo Chwierut zrobił dla miasta?????? Szacunek dla niego. Zobacz co Szydlowa zrobiła z Brzeszczami jak była burmistrzem. ONA WYKONCZYLA KOPALNIE BRESZCZE. A do tego spytaj sie mieszkańców jaaki przekręt zrobiła w DOMU KULTURY KTÓRĄ BYŁA DYREKTORKA.więc nie narzekaj na Janka
hotin, 16.03.2019 23:41
Do nie kumatych. Auta rządowe mają OC/AC i takim żebrakom jak coś ,@,jaki" nic nie ukradli! Rozumiesz niemoto?
Stanisław, 16.03.2019 12:30
Szanowni Radni,Władze ratusza I Inni Decydenci.Kolejne próby ograniczenia ruch pojazdów w rynku doprowadzą do jego całkowitego upadku i degradacji.Pozostało kilku ostatnich szaleńców w handlu-to ich wykończmy.Rynek pozostanie pustynią-nikt tu nie przyjdzie na spacer bo to betonowa pustynia.Narzekania że siedząc w ogródku przeszkadzają samochody-to wina ogródka bo one powinien dotykać ulicy tylko posesji,nawet ze względów bezpieczeństwa.Pomysł czasowego zamknięcia ul.Mayzla też nie jest do kończ przemyślany.W wypadku imprezy i zamknięci przejazdu przed Sądem wprowadzamy jeden możliwy tylko wjazd do Rynku-co z bezpieczeństwem uczestników imprezy.Czyli założenie że płyta będzie służyć imprezom należy włożyć w buty,a co jak nie dej Boże wybuchnie w Rynku pożar to drabina strażacka/a jest to dość duży pojazd będzie kruczyła uliczkami zamiast wjechać na wprost z ul.Dąbrowskiego.Myślę że wszystkie te nowatorskie pomysły nie zastały do końca przemyślane.Proszę porównać Rynek w Olkuszu-nie dość że 100 razy lepiej i mądrzej wykonany to tam nikt nikt nie wpada co chwilę na pomysł jego zamykania przed samochodami,tam w koło są parkingi i nikomu to nie przeszkadza,a rynek żyje.Argument że szybko jadą samochody-to ja mam pytanie :co to za władza która nie umie wyegzekwować znaków,czy tylko należy kasować mandaty za źle zaparkowane samochody.Jeżeli dalej obawiamy się prędkości to dajmy na ul.Myazla progi zwalniające ta jak na ul.Jagieły i problem zniknie a bezpieczeństwo zostanie zachowane
Hotin4, 15.03.2019 20:11
Proszę wybaczyć hotinowi głupkowate ziejące nienawiścią komentarze bo skończyły mu się leki, i naftalina.
Oswięcimianka, 15.03.2019 19:18
POKO żle rządzi w Oswieci.iu
jaki, 15.03.2019 13:43
Rynek bez samochodów, dobry pomysł.
a do "hotina" - nich twoja Becia brocha odda nam pieniądze za rozbite auta i przestanie wydawać po kilkadziesiąt tysięcy na fryzjera.
Kamil, 15.03.2019 09:45
Rynek to wielka kupa betonu na której nic nie ma i ta kawiarenka tego nie zmieni. Trzeba było zostawić tęczę, przebudować ją, wtedy jak stała było dużo zieleni na rynku.
No i, 15.03.2019 08:48
@Radek, z samych pobliskich mieszkańców taki pub na rynku się nie utrzyma. A reszta przyjedzie samochodami których nie będzie gdzie zaparkować. Nawet bulwary są zapełnione. Też myślę że rynek bez samochodów byłby atrakcyjniejszy, no ale życie swoje.
Radek, 14.03.2019 22:02
To normalne, gdzie okiem sięgnąć same samochody. Zero klimatu, tylko smród spalin i huk silników. Zamknąć rynek dla samochodów.
hotin, 14.03.2019 20:55
Bo w Oświęcimiu zarządzanym przez grupę POKO,nigdy nie będzie rozwoju,tylko stagnacja albo wręcz ,,zwijanie" jak to już dużo wcześniej stwierdziła p.premier Beata Szydło!