OŚWIĘCIM. Bez focha i dla małych dzieci. Orkiestra zagra już po raz 27.

12 stycznia 2019 Autor: red
OŚWIĘCIM. Bez focha i dla małych dzieci. Orkiestra zagra już po raz 27.

W niedzielę, 13 stycznia, po raz dwudziesty siódmy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznego finału jest: „Gramy dla dzieci małych i bez focha. Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Oświęcimski sztab – nr 146 – będzie działał tradycyjnie w Oświęcimskim Centrum Kultury. Na ulicach Oświęcimia będzie kwestowało 179 wolontariuszy – uczniów oświęcimskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz uczniów szkół podstawowych w Porębie Wielkiej, Grojcu i Rajsku.

W budynku OCK od godz. 10 będzie działał sklepik oraz kawiarenka oferująca, między innymi domowe ciasto, drożdżówki i ciepłe napoje, piernikowe serca oraz losy.

Do wygrania jest między innymi orkiestrowy tort, orkiestrowa szynka, zaproszenia do restauracji, pizzerii, kawiarni, vouchery do salonów kosmetycznych, spa, klubów fitness, na zabiegi upiększające i rehabilitacyjne oraz inne upominki. Losowanie odbędzie się przed “Światełkiem do nieba” – o godzinie 19.30.

Dzieci będą mogły pomalować twarze i spróbować szczęścia w kole fortuny. Przez finałowy dzień – w Oświęcimskim Centrum Kultury – będą się odbywały akcje/happeningi: “Mierzymy wysoko!” – będziemy zliczali, podobnie jak w latach ubiegłych, wzrost uczestników oświęcimskiego finału orkiestry, “Pomocne dłonie” – zaznaczymy naszymi dłońmi obecność i wsparcie dla idei orkiestry oraz “Serce dla Wielkiej Orkiestry” adresowane specjalnie do dzieci.

W dniu finału Fotobudka zapewni niepowtarzalne finałowe zdjęcia. O godz. 16 odbędzie się koncert zespołów muzycznych, w którym zagrają: Dziki Squad (akustycznie), Acid Funk, DeKamel, Rastafajrant.

Podczas koncertu prowadzone będą licytacje, między innymi gadżetów orkiestrowych i pracy oświęcimskiego artysty Pawła Warchoła. O godz. 19 odbędzie się specjalny pokaz baniek mydlanych, a o godz. 19.30 losowanie tortu, szynki oraz innych upominków. O godzinie 20 niebo rozjaśnią lasery – rozbłyśnie “Światełko do nieba”.

Jak podaje oświęcimski organizator, w zeszłym roku zebrano 126.406,80 zł, a rok wcześniej 116.047,35 zł.

Wolontariusze kwestujący na rzecz WOŚP będą obecni także w innych miejscowościach naszego powiatu, m.in. w Kętach i Brzeszczach, gdzie miejscowe sztaby przygotowały mnóstwo atrakcji.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
do nie daje, 14.01.2019 19:41
owsiak polskimi pieniędzmi buduje konta zagranicy , jest to znany i sprawdzony manewr dziecku da każdy , np.kup teściowej Nikona za 10 000 PLN , nich zrobi zdjęcie wnukowi jak na działce je maliny , a nie lustrzankę za 1600 PLN ....
Nie daje, 13.01.2019 16:19
I tak,a zebrakow owsika I poko patole.
Normalny, 13.01.2019 08:56
Ale z Ciebie pustak, zastanów się nad zmianą lekarza i leków. Typowe pisuarów gadanie nie dajesz buraku to nie krytykuje i nie przeszkadzaj, pewnie kasę byś dał to Torunia ale g...o masz i rozumu brak.
Również popieram, 13.01.2019 02:28
WOŚP to szczytna alte
atywa, gdzie w odróżnieniu od rządowych programów pomocowych typu "sami swoi" pomoc otrzymają dzieci w całym kraju. Nie ma co filozofować: wolontariusze zbierać będą tam, gdzie są ludzie, będzie to pewnie pod kościołem bo markety są zamknięte, inaczej byliby tam również.
filozof, 12.01.2019 18:08
Popieram orkiestrę. Zastanawiam się gdzie spotkam jutro wolontariuszy oprócz kościołów, targu, i Ocku? Czy pojawią się w Dworach, Monowicach czy na Starych Stawach. Zastanawia mnie, że wiele osób które popierają rozdział Państwa od kościoła nie ma nic przeciwko świeckiej zbiórce pod kościołem. Zastanawia mnie jaka byłaby Ich reakcja gdyby Panie z Caritasu sprzedawały świeczki przed urzędami, starostwem czy szkołami(oczywiście mając zezwolenie). Gdyby Im się udało rozdzielić państwo od kościoła i wprowadzić zakaz świeckich zbiórek ok 0,5 km od od kościołów to gdzie orkiestra by grała?