OŚWIĘCIM-BOBREK. Otwarcie obwodnicy Oświęcimia w najbliższy piątek

05 marca 2018 Autor: sz
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Pierwsze samochody legalnie przejadą północną obwodnicą w najbliższy piątek. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskie poinformował dzisiaj, iż oficjalne otwarcie obwodnicy Oświęcimia, nastąpi w piątek 9 marca o godzinie 14.00.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
economy, 14.03.2018 06:34
@Oświęcimianin - Kolego, żadnej zmiany projektu nie było, ponieważ...nie było żadnego projektu. Obwodnica Oświęcimia realizowana była w trybie "Projektuj & Buduj". Oferujący mieli do dyspozycji jedynie koncepcję projektową, sam projekt już jednak, a także Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej miał na swojej głowie Wykonawca. Zamawiający nie tyle zgodził się na zmiany, co zwyczajnie zaakceptował przedstawiony Projekt. Faktycznie - nie było formalnych podstaw do jego odrzucenia i zakwestionowania.
Mii, 09.03.2018 21:21
Pomimo wszystko podoba mi się ten most i ciesze się jak małe dziecko. Jutro go wypróbuję :)
Oświęcimianin, 09.03.2018 10:30
@ asdf - Generalnie popieram wszystkie Twoje zarzuty odnośnie wykonania tej obwodnicy i zmian w projekcie... To powinno być karalne... Natomiast wybrałeś złego adresata czy winowajcę... Chwierut nie jest osobą dyspozycyjną w tym temacie... Inwestorem jest ZDW w Krakowie i to za ich aprobatą są przesunięcia terminów otwarcia jak i zmiana projektu...
Mieszkaniec, 09.03.2018 02:01
Może nareszcie władze Miasta zaczną porządkować zdziczały, koszmarny park w okolicach lodowiska i pływalni. Zamiast kładki "duchów", lepiej pomyśleć nad wizerunkiem miasta "żywych". rnTa dzicz w pobliżu mostu, udająca las lub pseudopark po prostu straszy swoim wizerunkiem miasta europejskiego.rnStrach wejść spacerem do tego buszu lub wjechać na rowerze. Spadajace konary i gałęzie, wystajace z asfaltu korzenie drzew oraz brzydota odstęczają do wejścia. rnPsie odchody na zniszczonych ścieżkach i dróżkach to jedyny objaw bytności mieszkańców tym miejscu.rnrnrn
masakra, 06.03.2018 14:46
Jak czytam te durne wypociny , które piszecie , to myślę , że będziecie zadowoleni jak........ by wyburzyli nowy most . Co za rasa, ja nie mogę !!?
XXX, 06.03.2018 11:42
A DROGA? NIE SZTUKA ODNOWIĆ KAWAŁĘK ,KTÓRY ZERWALI ALE NAPRAWIĆ TO CO ZEPSULI. SAME DZIURY I POBOCZA PONISZCZONE.
JA, 06.03.2018 11:20
A MOŻE BY TAK DROGĘ ZROBIĆ A NIE TYLKO KAWAŁEK.
asdf, 06.03.2018 09:29
@mieszkaniec BobrkarnrnA ty widzę jesteś młody kiep bo jeszcze nic nie kumasz i dajesz się dymać na każdym kroku. Jak mnie okradają to mówię, że mnie okradają, jak robią machloje to nazywam rzeczy po imieniu, a nie udaję, że jest tak jak być powinno, jak robią coś dobrze to chwalę - tyle i aż tyle. Zachowałeś się dokładnie tak jak napisałem poniżej - nic się nie stało, że pół roku później, nic się nie stało, że projekt zmieniony po fakcie. Prosty pytanie - zrobili to w terminie? Trzymali się pierwotnego projektu? Nie? To o czym ty piszesz? Wyzywasz od jakichś pisuarów. Jak dom byś budował, to pozwolił byś sobie na to? Czy do tvn uwaga dzwonił bo cię "Polak katolik" oszukał. A publicznym majątkiem można sobie szastać?
AR, 05.03.2018 21:43
Dla zainteresowanych.... 21 grudnia droga została uznana za przejezdną i oddana do tzw. odbiorów, to że procedury trwają ile trwają to w żadnym stopniu wina samorządu. Niech to otwierają puszczą ruch i będzie gitara. Co do wstęgi to niech to przecina nawet Papierz itd. ale mam nadzieje że przy otwarciu nie zapomną o ludziach którzy mocno przysłużyli się do budowy tej drogi.....
Hoho, 05.03.2018 19:41
Ile to juz razy mieli otwierac??????
mieszkaniec Bobrka, 05.03.2018 18:01
ty -asdf-widzę że jestws stary zgrzyp bo nic ci się nie podoba ale najprawdopodnie jesteś PIS-suarem
Koleżanka, 05.03.2018 18:00
Nareszcie!!!!!!!!!
Artus, 05.03.2018 17:53
Jak były mrozy to Dubska nieruszyli a miało być otwarcie w grudniu styczniu lutym i 5 - 6 marzec teraz Piątek dej Boże rn
asdf, 05.03.2018 16:36
@DdddrnrnAleś ty zabawny... Wstęgę z pewnością będzie przecinał jaśnie wielmożny Chwierut za którego to pozwoleniem i aprobatą, czekaliśmy na tę obwodnicę pół roku dłużej niż przewidywał kontrakt. Do tego część rozwiązań komunikacyjnych za aprobatą tego samego pana została zmieniona na tańsze co będzie miało bezpośredni wpływ na płynność ruchu. Ale co tam, zdjęcia sobie już tam robił ze 3 razy, ostatni raz chyba na święta Bożego Narodzenia, kiedy to w pierwszej wersji obwodnica miała zostać otworzona. Teraz przyjedzie, wstęgę przetnie, odtrąbi sukces - kto tam za pół roku będzie pamiętał o obsuwie i machlojach na projekcie już po rozstrzygnięciu przetargu.
Ughjvghjkh, 05.03.2018 16:35
Jak nie piatego to dziewiatego oby juz napewno